Rīgā pulcēsies pilsētu plānošanas un attīstības speciālisti no visas pasaules

Pirmo reizi Rīgas pilsēta izvēlēta par norises vietu Starptautiskās pilsētvides attīstības asociācijas INTA ikgadējam kongresam, kurš notiks š.g. 26. – 29.oktobrī, viesnīcā Reval Hotel Latvija, Elizabetes ielā 55.

Kongress pulcinās publiskā, privātā, kā arī akadēmiskā sektora pārstāvjus no 27 pasaules valstīm ar mērķi izvērtēt nozīmīgākos pilsētvides un reģionālās attīstības projektus, nodrošinot viedokļu un pieredzes apmaiņu pilsētvides attīstības jomā starptautiskā mērogā.

Pasākuma ietvaros būs pieejama arī plaša starptautisko meistarklašu programma ar pasaulē atzītu ekspertu uzstāšanos par tādiem tematiem kā ekonomiskā un teritoriālā inteliģence, kreativitāte, kultūra un inovācijas, kā arī teritoriālā konkurētspēja.

Rīgas pilsētas vārdā kongresu atklās Rīgas domes priekšsēdētājs J. Birks un Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja S.Pīka, savukārt ar prezentācijām kongresā uzstāsies Rīgas pilsētas arhitekts J. Dripe (“Rīgas arhitektūra: galvenie kompozīcijas principi un atsevišķi objekti”) un Ārlietu pārvaldes direktors I. Graurs (“Konkurētspējīgas pilsētas – lokācijas ar vispievilcīgākajiem dzīves apstākļiem”).

Kopumā INTA kongresā ar uzrunām un priekšlasījumiem uzstāsies 80 lektori no 27 valstīm.
Pagājušajā gadā INTA ikgadējais kongress notika Francijas galvaspilsētā  Parīzē.

INTA – Starptautiskā pilsētvides plānošanas asociācija dibināta 1976.gadā.  Šobrīd tā apvieno 3000 biedrus un partnerus 60 valstīs. Viens no tās mērķiem  ir nodrošināt ekspertu un speciālistu konsultācijas un pieredzi praktiķiem dažādās institūcijās un struktūrvienībās, kā arī analizēt pilsētvides attīstības problēmas un izstrādāt rekomendācijas to risinājumiem.

Tuvāka informācija par pasākumu INTA kongresa mājas lapā: www.inta32.org

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
1101 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts