Rīga tiks pārstāvēta Sanktpēterburgas Starptautiskajā Inovāciju forumā

Ar mērķi popularizēt Rīgu kā uzņēmējdarbībai un investīcijām pievilcīgu reģionu, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes Inovāciju inkubatoru pārstāvēs Rīgu, Sanktpēterburgas Starptautiskā Inovāciju forumā, šā gada 29.septembrī. Dalība minētajā pasākumā notiek Eiropas Savienības atbalstītā projekta “Baltijas jūras reģiona inovāciju atbalsta centrs (BaSIC)” ietvaros.

Rīga, kā viena no Baltijas Jūras reģiona galvaspilsētām, tiks pārstāvēta projekta kopējā stendā un seminārā „Pārskatāmas uzņēmējdarbības vides veidošana inovatīviem uzņēmumiem Baltijas Jūras reģionā”, kurā Rīgas pārstāvji plašākai auditorijai sniegs informāciju par  uzņēmējdarbības vidi un iespējām Rīgā, kā arī atbalsta pasākumiem un tirgus piekļuves punktiem jauniem uzņēmumiem.

Sanktpēterburgas Starptautiskais Inovāciju forums ir ikgadējs starptautisks pasākums, kas laika posmā no 29.septembra līdz 1. oktobrim norisināsies Sanktpēterburgas kongresu centrā Lenexpo. Forums vienuviet pulcē dažādu inovāciju tehnoloģiju jomu (IT, optika, laboratoriju tehnoloģijas un ķīmija, farmācija un biotehnoloģijas u.c) pārstāvjus, piedāvājot pasākumu dažādām auditorijām: uzņēmējiem, zinātniekiem, izglītības nozares pārstāvjiem, politiķiem un preses pārstāvjiem. Vairāk informācijas: www.forum.spbinno.ru.

BaSIC – “Baltijas jūras reģiona inovāciju atbalsta centrs” ir projekts, ko līdzfinansē Eiropas Savienība INTERREG IV B Baltijas jūras reģiona programmas 2007 – 2013 ietvaros. Projekta mērķis ir uz inovācijām balstītas uzņēmējdarbības atbalsts Baltijas jūras reģionā. Projekts tiek īstenots no 2009. – 2012. gadam. Galvenie projekta darbības virzieni ir uzņēmējdarbības atbalsts un apmācība, uzņēmumu kopu sadarbības veidošana, inovāciju infrastruktūras pilnveidošana un internacionalizācijas instrumentu izveidošana Baltijas jūras reģiona ietvaros. Piedaloties Sanktpēterburgas Starptautiskā Inovāciju forumā, projekta partneri vēlas aicināt Krieviju aktīvāk sadarboties inovatīvu ideju realizēšanā Baltijas Jūras reģionā.

Projekta kopējais budžets 10 ES valstīm ir 2 754 255 eiro, no tiem uz Rīgas pilsētu attiecināmi – 160 945 eiro, kur ES līdzfinansējums ir 85% un Rīgas domes līdzfinansējums – 15% (jeb 24 141,50 eiro / 16 966,92 lati). Vairāk par projektu: www.basic-net.eu

Kopumā Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments šobrīd piedalās 6 Eiropas Savienības atbalstīto projektu īstenošanā, kā arī pārrauga 35 ES projektus, kuros piedalās citas Rīgas domes struktūrvienības. Vairāk informācijas par ES projektiem, kas tiek realizēti Rīgas pilsētā www.rigasprojekti.lv .

RD Pilsētas attīstības departamenta
Pilsētplānošanas pārvaldes
Detālplānošanas nodaļas
galvenā speciāliste
sabiedrības līdzdalības jomā
Dace Ķirķe

0 Patīk
1571 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts