Rīgas domes Viedpilsētas darba grupa  aicina piedalīties diskusijā

Ceturtdien, 27. februārī pl. 10.00 Viedpilsētas darba grupa aicina piedalīties publiskā diskusijā, kas notiks Rīgas domes Sēžu zālē. Pasākuma pirmajā daļā tiks pausti viedokļi par Rīgas kā viedpilsētas attīstības iecerēm un iespējam. Savukārt pasākuma otrās daļas mērķis ir kopīgi definēt elektrouzlādes tīkla attīstības ceļa karti.

Diskusiju atklās Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Ilze Purmale un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns. Pieredzē ar saviem izaicinājumiem elektrouzlādes nozarē dalīsies Ģirts Legzdiņš, AS “Latvenergo” pakalpojumu atbalsta vadītājs un Pēteris Guļāns, AS “New Hanza Capital” īpašumu attīstības vadītājs. Pasākumā piedalīsies arī speciālisti no AS “Rīgas satiksme”, SIA “Rīgas ūdens”, Rīgas pašvaldības aģentūras “Rīgas gaisma”, Rīgas domes Satiksmes departamenta u.c.


Diskusijas tiešraidi būs iespējams skatīties mājaslapā https://pasvaldiba.riga.lv/LV/Channels/Riga_Municipality/Online_sarunas/default.htm

Šī gada 23. janvārī notika Viedpilsētas darba grupas pirmā iekšējā darba sanāksme, tā pulcēja vairāk nekā 30 Rīgas domes departamentu un iestāžu speciālistu, tostarp Ekonomikas ministrijas pārstāvjus. Šajā tikšanās reizē elektrisko auto uzlādes tīkla attīstība Viedpilsētas darba grupā tika definēta kā viens no prioritārajiem izaicinājumiem, jo elektrisko auto daudzums pēdējo trīs gadu laikā ir strauji pieaudzis. Ja 2018.gada sākumā Latvijā bija reģistrēti 326 elektriskie transporta līdzekļi, tad 2019.gadā jau 460, bet šogad – 680 transporta līdzekļi.

Viedpilsētas darba grupa ir izveidota ar mērķi nodrošināt informācijas apriti, vērtēt jaunu tehnoloģiju ieviešanu, iniciēt un virzīt attīstības projektus, bet galvenais – veidot un attīstīt sadarbību gan savā starpā, gan arī ar dažādām institūcijām, akadēmisko sektoru, uzņēmējiem un potenciālajiem investoriem.

Publisko diskusiju iniciatīvu Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments plāno virzīt arī turpmāk, jo viedpilsētas jomu izaicnājumu loks ir ļoti plašs – dažādi mobilitātes aspekti (piem. mikromobilitāte,  sastrēgumu mazināšana un taml.), pārvaldība (atvērtie dati, starpinstitūciju komunikācija u.c.) pilsētvide (drošība, gaisma, degradētās teritorijas u.c.), nodarbinātība un izglītība (pārkvalifikācijas iespējas, darba tirgus tendencēm piemērots izglītības saturs u.c.), tāpat būtiska viedpilsētas iezīme ir arī paradumu maiņa (automatizācija/robotizācija, jaunas profesijas, jaunas kompetences, jauni pārvietošanās veidi un taml.).

Aicinām interesentus pieteikties diskusijai, aizpildot elektronisko aptauju: https://forms.gle/uzPQFRxmDsQsgHjt7.

0 Patīk
1483 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts