Rīgas pilsēta veiksmīgi piedalījās vienā no lielākajām nekustamo īpašumu izstādēm

No šī gada 6. līdz 8. oktobrim Rīgas pilsēta piedalījās ikgadējā nekustamo īpašumu izstādē „Expo Real 2008” Vācijas pilsētā Minhenē, prezentējot Latvijas galvaspilsētu kā pievilcīgu investīciju galamērķi, aktuālos pilsētas attīstības projektus, privāto partneru projektus, kā arī sniedza vispārēju informāciju par Rīgas pilsētu.

Šogad „Expo Real” piedalījās vairāk nekā 1856 dalībnieku no 45 valstīm un izstādi apmeklēja 24 500 interesenti no 77 valstīm. Kopā izstāde piesaistīja 42 000 cilvēku.

Rīgas pilsētas stendu vidēji dienā apmeklēja vairāk nekā 500 cilvēki.

„Runājot ar izstādes dalībniekiem jāsecina, ka gandrīz ikviens atzina šīs izstādes nozīmību, īpaši uzsverot tās nozīmi šajos grūtajos laikos. Pirmkārt, „Expo Real” ir informācijas apmaiņas forums – četras lielas konferenču zāles, kurās visu izstādes laiku notiek konferences. Otrkārt, tā ir iespēja prezentēt pilsētas un privātos projektus. Pašreiz, kad vietējie finanšu resursi projektu attīstībai ir ierobežoti, investoru piesaiste daudziem projektiem ir izšķiroša,” saka Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Gvido Princis.

Čehijas Republikas Ostravas pilsētas vicemērs Lukašs Ženati (Lukas Zenaty): „Tas ir apbrīnojami, ka Expo Real paplašinās katru gadu, neskatoties uz globālo finanšu krīzi, kas ietekmē nekustamā īpašuma sfēru. Savstarpējās komunikācijas iespēju faktors izstādes laikā mums ir ļoti svarīgs”.

Polijas pilsētas Krakovas kultūrvēsturiskā mantojuma departamenta direktore Marta Vitkoviča (Marta Witkowicz): “Šis ir nopietns notikums, kurā noteikti jāpiedalās. Katru gadu pieaugošais apmeklētāju skaits, iespējas piedalīties interesantās tikšanās un veidot kontaktus ar ekspertiem no nekustamo īpašumu sektora bez šaubām padara „Expo Real” par vienu no prestižākajiem nozares notikumiem.”

Izstādē Rīgas pilsēta prezentēja plānotos liela mēroga attīstības projektus – jauno administratīvo centru Torņkalnā un Rīgas Ziemeļu transporta koridoru, kā arī informēja par pilsētas ekonomisko vidi un pilsētas attīstības plānošanas aktualitātēm ar mērķi piesaistīt nopietnus starptautiska līmeņa investorus dažādiem Rīgas attīstības projektiem.

Rīgas pilsēta izstādē piedalījās kopā ar privātajiem partneriem no nekustamā īpašuma nozares – savus projektus prezentēja uzņēmumi „Immostate” (investīciju projekti Tērbatas ielā 72, 74 u.c.), „Merks” (ar projektiem „Skanste” un Zaķusalas attīstības projektu), „Latmes Building” (projekts „Panorama Plaza”), „Mežaparks SPV” (projekts „Ezerparks”), „Vestabalt” (ar aktīvās atpūtas, golfa un dzīvojamā ciemata projektu), kā arī uzņēmums „PBLC”. Šogad pilsētas partneris bija arī starptautiskā lidosta „Rīga” ar tās paplašināšanas projektu.

Dalības modelis – pilsēta kopā ar partneriem – arī šoreiz pierādīja savu lietderību. Pilsētas prezentētā informācija deva ietvaru konkrētiem projektiem un radīja izstādes apmeklētājiem vispusīgu priekšstatu par Rīgu. Dalībai izstādēs ir ilgtermiņa nozīme. Pamatā šajos forumos tiek veidotas attiecības starp pilsētām, nozaru ekspertiem un investoriem – citu valstu uzņēmējiem.  Nekustamā īpašuma gadatirgi ir unikāla iespēja prezentēt pilsētu ļoti lielai un kompetentai auditorijai, kā arī ļoti nozīmīga informācijas apmaiņas vide.

Izstādē piedalījās arī citas Eiropas pašvaldības: Tallina, Budapešta, Bratislava, Amsterdama, Ķelne, Diseldorfa, Gēteborga, Hamburga, Krakova, Koblenza, Nirnberga, Maskava u.c.

„Expo Real 2008” notika vienpadsmito reizi un tā ir viena no lielākajām un nozīmīgākajām starptautiskajām nekustamo īpašumu izstādēm, kurā tiekas pilsētas, investori, nozaru eksperti un dažādu valstu nekustamā īpašuma tirgus pārstāvji no visas pasaules.

2009. gadā Rīgas pilsēta plāno piedalīties nekustamo īpašumu izstādēs „MIPIM 2009” un „Expo Real 2009”.

RD Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
1077 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts