Rīt notiks preses konference, kas veltīta LIFE + līdzfinansētā projekta „Rīga pret plūdiem” ietvaros veiktajam pētījumam par plūdu draudiem Rīgā, nākotnes prognozēm un iespējamajiem risinājumiem plūdu draudu novēršanai

 

Preses konference notiks 16.jūnijā plkst. 10:30, Rātsnama Kamīnzālē (1. stāvā). Tās laikā tiks apskatītas projekta “Rīga pret plūdiem”aktualitātes, pētījuma „Ar klimata pārmaiņām saistīto hidroloģisko procesu izpēte un prognozēšana Rīgas pilsētas teritorijā un rekomendāciju izstrāde Rīgas pilsētas teritorijas aizsardzībai” rezultāti un būtiskākie secinājumi, turpmākās projekta aktivitātes.

Preses konferencē piedalīsies:

  • Juris Radzevičs, Rīgas pilsētas izpilddirektors;
  • Uldis Jansons, Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i.;
  • Uldis Bethers, pētījuma veicēju pārstāvis, Latvijas Universitātes vadošais pētnieks, fizikas doktors, viens no vadošajiem Latvijas zinātniekiem vides un tehnoloģisko procesu modelēšanas jomā.

Projekta „Rīga pret plūdiem” realizāciju Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments uzsāka 2010.gada februārī, un tas noslēgsies 2012. gada 30. novembrī. Galvenais projekta mērķis ir savlaicīgi izpētīt hidroloģiskos procesus plūdus, intensīvus nokrišņus, vēja uzplūdus, krastu noskalošanās, būtiskas gruntsūdeņu līmeņa izmaiņas, kas nākotnē saistībā ar klimata pārmaiņām varētu negatīvi ietekmēt Rīgas iedzīvotājus, ekonomiku, kā arī dabas un kultūras mantojuma saglabāšanu, un izstrādāt risinājumus, kā šo ietekmi novērst vai mazināt. Kopējās projekta izmaksas ir 662 240 EUR, to vienādās daļās līdzfinansē Eiropas Savienības finanšu programma apkārtējai videi LIFE+ un Rīgas pašvaldība.

LIFE programma ir Eiropas Savienības finanšu instruments, kas paredzēts dabas un vides aizsardzības jomas projektu atbalstam. Galvenais LIFE programmas mērķis ir sniegt ieguldījumu Eiropas Savienības vides politikas un likumdošanas izstrādē, papildināšanā un īstenošanā. LIFE programma ir uzsākta 1992. gadā, un līdz šim programmas ietvaros ir līdzfinansēti jau 3104 projekti visā Eiropas Savienībā, vides aizsardzībā ieguldot ap 2,2 miljardiem eiro. Pašreizējā programmas fāze – LIFE+ – uzsākta 2007. gadā un tiks īstenota līdz 2013. gadam.

0 Patīk
1593 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts