Šobrīd tiek pārtraukts publiskais diskusiju cikls “Rail Baltica kā projekts Rīgas attīstībai”

Ņemot vērā koronavīrusa  COVID-19 izplatību un izsludināto ārkārtējo situāciju Latvijā, ar Ministru kabineta 12.03.2020. rīkojumu Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” ir aizliegta publisku pasākumu organizācija līdz š.g. 14.aprīlim, kā arī noteikts, ka no teritorijas attīstības plānošanas normatīvajiem aktiem izrietošo un līdz 23.03.2020. uzsākto sabiedrisko vai publisko apspriešanu termiņos netiek ieskaitīts laiks, kad valsts teritorijā ir ārkārtējā situācija. 

Iesāktais diskusiju cikls “Rail Baltica kā projekts Rīgas attīstībai”, kas tiek organizēts, lai nodrošinātu iedzīvotāju, nevalstisko organizāciju, apkaimju biedrību un citu ieinteresēto pušu informēšanu par Rail Baltica projekta integrāciju Rīgas pilsētvidē norisi, ārkārtējās situācijas laikā tiek pārtraukts.  

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments šajā laikā sniegs aktuālo informāciju par lokālplānojuma izstrādi un pieejamo informāciju par būvprojektu mājaslapas www.rdpad.lv sadaļās “Sabiedrības līdzdalība” un “Rail Baltica trases teritorijas lokālplānojums” (www.rdpad.lv/rtp/rail-baltica-trases-teritorijas-lokalplanojums/). 

Papildu departaments nosūtīs informāciju e-pastos parakstītā dokumenta “Memorands par sadarbību publiskās lietošanas dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” Rīgas posma lokālplānojuma izstrādes ietvaros” dalībniekiem. 

Diskusiju ciklu organizē Rīgas dome sadarbībā ar Satiksmes ministriju, projekta ieviesējiem SIA “Eiropas dzelzceļa līnijas” un AS “RB Rail.”

Šobrīd informācija par aktuālākajiem Lokālplānojuma risinājumu darba materiāliem ap Rīgas Centrālo dzelzceļa staciju 13.janvāra ielas pusē, Rīgas Centrālās stacijas pārbūvi, RD Pilsētas attīstības departamenta sagatavotie nosacījumi atsevišķiem Daugavas kreisā krasta dzelzceļa šķērsojumiem pieejama šeit:

SIA“Grupa93”prezentācija  “Risinājumi ap Rīgas Centrālo dzelzceļa staciju. 13.janvāra iela” 
SIA “Eiropas Dzelzceļa līnijas” prezentācija “Rīgas centrālās stacijas pārūve”
Pilsētas attīstības departamenta izsniegtie nosacījumi par Daugavas kreisā krasta dzelzceļa šķērsojumiem

Ņemot vērā pašreizējo situāciju, priekšlikumu un viedokļu iesniegšanai par darba materiāliem termiņš netiek noteikts, bet ja tādi ir, tad nosūtāmi kontaktpersonai – Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Pilsētvides attīstības pārvaldes Lokālplānojumu nodaļas projektu vadītājai sabiedrības līdzdalības jomā Leldei Veidei, tālr. 25613854, e-pasta adrese: lelde.veide@riga.lv.

Marta sākumā tika organizēta saruna ar velokustības sabiedrības pārstāvjiem, kuras mērķis bija iepazīstināt ar risinājumiem Lokālplānojuma izstrādes procesā, kā arī saņemt zinošu ekspertu padomu, kā labāk organizēt velosatiksmi un izbūvēt infrastruktūru. Marta beigās saņemti priekšlikumi no “Pilsēta cilvēkiem” par velo satiksmes organizēšanu Gogoļa ielā. Vairāk par tiem: www.edzl.lv.

Pēc ārkārtas situācijas izbeigšanās nepieciešama diskusijas turpināšana un ideju attīstība par vairākiem ierosinājumiem.

Par Projekta virzību Daugavas kreisajā krastā informācija sekos tuvākajā laikā.

0 Patīk
1545 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts