Šomēnes aprit desmit gadi kopš Rīgas vēsturiskais centrs iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā

Rīgas vēsturiskais centrs, kas ietver arī Vecrīgas apbūvi, UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā tika iekļauts 1997.gadā.

Pasaules mantojuma komitejas lēmumā tika norādīts, ka „Rīgas vēsturiskais centrs ar tajā saglabājušos samērā neskarto viduslaiku un vēlāko pilsētbūvniecisko struktūru, jūgendstila arhitektūras piesātinājumu un kvalitāti un 19.gadsimta koka arhitektūru, ir unikāla vērtība, kam līdzīgu nav citur pasaulē”.

Rīgas vēsturiskā centra teritorija ir 435 hektāri, jeb 1,4% pilsētas teritorijas un tajā atrodas ap 4000 ēku.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktors Pēteris Strancis atskatoties uz aizvadīto laika posmu atzīmē: „Šajā laikā izveidota Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padome, kas visā pasaulē tiek minēta kā izcils piemērs pilsētas un valsts sadarbībai pasaules mantojuma saglabāšanā. Pieņemts Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības plāns, kā arī trīs valsts nozīmes kultūras objektu celtniecība ir laicīgi saskaņota ar UNESCO Pasaules mantojuma centru.”

UNESCO ģenerālsekretārs Rolands Ozols uzver: „UNESCO Pasaules mantojuma saraksts – tā ir kvalitātes zīme, līdzīgi, kā ISO sertifikāts, un atrašanās Pasaules mantojuma sarakstā ir vietas vai objekta pievienotā vērtība. Arī Latvijas tūrisma firmas piedāvātajos tūrisma maršrutos, kā kvalitātes zīmi apskatāmajam objektam mēdz norādīt, ka šī vieta ir iekļauta Pasaules mantojuma sarakstā”.

Saeima 2003.gadā ir apstiprinājusi Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības likumu, bet Ministru Kabinets 2004.gadā pieņēmis Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un aizsardzības noteikumus.

 

Informācija sagatavota sadarbībā
ar UNESCO Latvijas Nacionālo Komisiju

UNESCO LNK konsultante
Tālr. 29109268
liene@tels.lv

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67012916, 29231856
marija.abeltina@riga.lv
dace.kirke@riga.lv

0 Patīk
1945 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts