Eiropas Sociālā fonda projekta “Darba prakšu vietu izveide jauniešiem – bezdarbniekiem ar augstāko izglītību Rīgas domes struktūrvienībās” ietvaros, kurā iesaistījusies Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Starptautisko projektu nodaļa sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru un vairākiem Rīgas domes  departamentiem, šogad projektu vadībā apmācīti vairāk nekā 20 jaunieši – bezdarbnieki vecumā līdz 25 gadiem.

Projekta dalībnieki apguvuši teorētisko zināšanu pamatbāzi un darba praksi projektu vadībā, stažējoties Rīgas domes departamentos. Deviņi no šogad apmācītajiem jauniešiem turpinās strādāt pastāvīgu darbu Rīgas domē, bet pārējie atraduši darbu valsts struktūrās vai privātajās organizācijās.

Eiropas Sociālā fonda projekts “Darba prakšu vietu izveide jauniešiem bezdarbniekiem ar augstāko izglītību Rīgas domes struktūrvienībās” tika uzsākts 2005.gadā un tiek realizēts ar Rīgas domes un Eiropas sociālā fonda līdzfinansējumu. Projekta mērķis ir apmācīt projektu vadībā četrdesmit jauniešus ar augstāko izglītību vecumā līdz 25 gadiem, kuri  darba pieredzes trūkuma dēļ nav atraduši interesējošu darbu,  un tādējādi celt šo jauniešu konkurētspēju darba tirgū.

Projekts paredz, ka daļai jauniešu pēc apmācības tiek piedāvāts darbs arī Rīgas domes struktūrvienībās. Kopumā projekta norises laikā paredzēts izveidot divdesmit jaunas darba vietas. Uz šodienu no 30 projektā jau apmācītajiem jauniešiem deviņiem ticis piedāvāts darbs Rīgas domē.

Olga Meļčakova, kas izgājusi projekta apmācību un šobrīd strādā Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Starptautisko projektu nodaļā, uzskata, ka iespēja apmācību laikā apgūt projektu vadības pamatus, uzlabot savas datorprasmes un svešvalodu zināšanas ir vairojusi viņas kā jaunā speciālista konkurētspēju darba tirgū. “Jūtos pārliecināta, ka iegūtās zināšanas projektu vadībā un prakse Rīgas domē paver man plašas iespējas nākotnē strādāt par projektu vadītāju”, uzsver O.Melčakova.

Kopējais Eiropas Sociālā fonda projekts “Darba prakšu vietu izveide jauniešiem bezdarbniekiem ar augstāko izglītību Rīgas domes struktūrvienībās” budžets ir 332 278 latu. Projekts noslēgsies 2008.gada vasarā.

Projekta norises laikā kopumā notika četri uzsaukumi jauniešu apmācībai.  Šobrīd norit pēdējais – ceturtais uzsaukums, kura laikā projektu vadīšanas prasmēm plānots apmācīt 10  jauniešus. Pieteikties apmācībai un praksei Rīgas domē aicināti tie jaunieši vecumā līdz 25 gadiem, kas ieguvuši augstāko izglītību sociālajās zinātnēs, ekonomikā, uzņēmējvadībā, informācijas tehnoloģiju jomā, jurisprudencē, bet nav atraduši darbu izvēlētajā specialitātē.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību nodaļa
marija.abeltina@riga.lv
tālr. 67012916, 67037924

0 Patīk
1121 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts