Starptautiskā arhitektūras diena Rīgā 2008.gada 6.oktobrī.

Tēma: „Bērns, kļūsti par labākas nākotnes arhitektu”

Starptautiskās Arhitektu savienības (UIA) pasludinātā Arhitektūras diena pamazām kļūst par tradīciju arī Latvijā un Rīgā – šogad, nu jau trešo reizi, 6.oktobra pēcpusdienā no plkst. 16.00 līdz 19.00 notiks atvērto durvju diena arhitektu birojos Rīgā.

Atvērtam dialogam ar  potenciālajiem klientiem, interesentiem  un arhitektūras lietotājiem – Rīgas iedzīvotājiem, durvis vērs 20 arhitektu biroji. Lai precizētu citu pasākumu norises un arhitektu biroju atrašanās vietas, sekojiet norādēm kartē.

Līdzšinējā pieredze rāda, ka rīdziniekiem ir interese par arhitektūras lietām un projektēšanas procesu.

Pilsētas arhitekts Jānis Dripe kopā ar Rīgas Domes vadību  plāno apmeklēt vairākus arhitektu birojus – „Sarma & Norde’” (programma 4.istabas), „AG birojs” (LNO 3.kārtas rekonstrukcija), „Arhis”, Arhitektu namā – «standardsituation.lv» (izstādes «Rīga pēc  20 000 000» darbu prezentācija), «Treimanis un sabiedrotie» (Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas un tai piegulošo dzelzceļa koridora posmu attīstības redzējums), «mT15» (Kāda varētu būt Rīga tad, kad lidosta apkalpos 20 miljonus pasažieru gadā?).

Šī gada Starptautiskās Arhitektu savienības noteiktā tēma „Bērns, kļūsti par labākas nākotnes arhitektu” saistīta ar UIA prezidenta kandidāta Džankarlo Jus (Giancarlo Ius) piemiņu un tās skaidrojumā jaušams neslēpts patētisks naivums, bet plašākā nozīmē zināms simbolisms (http://www.uia-architectes.org/texte/england/Menu-2/JMA2008.html).

Izmantojot šīs tēmas saistību ar skolu jaunatni – nākotnes Rīgas iedzīvotājiem un veidotājiem, pilsētas arhitekts Jānis Dripe ir nosūtījis Rīgas vidusskolām un ģimnāzijām lietošanai Rīgas pilsētas arhitekta biroja veidotās īsfilmas ”Rīgas jaunā arhitektūra”, „Rīgas koka arhitektūra” un „Jūgendstils Rīgas arhitektūra”. Filmas noderēs skolēniem, skolotājiem un skolu viesiem – informācijai par mūsu pilsētu Rīgu.

 

Informācija:
Rīgas pilsētas arhitekta birojs
Una Kupča, projektu vadītāja
Tālr. 67105937; 29286106

0 Patīk
1126 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts