Tiek izsludināts Jaunatnes inovatīvo biznesa ideju konkurss „Ideju kauss 2007”

„Ideju kauss 2007” ir inovatīvo biznesa ideju konkurss, kurā iespējams ne tikai iegūt vērtīgus ekspertu padomus un kontaktus savas biznesa idejas pilnveidošanai, bet arī piesaistīt pamatkapitālu savas uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Jaunatnes inovatīvo biznesa ideju konkursu rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Rīgas dome, kopā ar stratēģiskajiem partneriem – riska kapitāla fondu a/s „Eko investors” un a/s „Hansabanka”. Latvijā šis būs pirmais jaunu inovatīvu uzņēmumu veicināšanas pasākums, ko abpusēji atbalsta valsts un privātais sektors.

Konkursa mērķis ir sekmēt jaunu dzīvotspējīgu uzņēmumu veidošanos Latvijā, sniedzot tehnoloģisku un inovatīvu biznesa ideju autoriem nepieciešamās zināšanas un prasmes biznesa idejas pilnveidošanai. Dalībniekiem tiks dota iespēja tikties ar ekspertiem un privātā sektora pārstāvjiem, saņemt individuālu vērtējumu un mentora ieteikumus, kā arī ar savām biznesa idejām iepazīstināt potenciālos investorus. Konkurss „Ideju kauss 2007” ir tilts, kas palīdzēs cilvēkiem ar idejām satikt biznesa profesionāļus, kuri palīdzēs šīs idejas attīstīt un īstenot.

Konkurss noritēs divās kārtās. Tiks vērtēta biznesa ideja un biznesa plāns. Pieredzējuši lektori un privātā sektora pārstāvji dalīsies ar savu reālo pieredzi uzņēmējdarbības uzsākšanā gan semināros, gan individuāli konsultējot.

Konkursa dalībnieku apbalvošana notiks 15.septembrī Rīgas Foruma ietvaros rīkotajā Jauniešu konferencē. Konkursa finālā tiks 10 labākie dalībnieki, no kuriem pirmo trīs vietu ieguvēji saņems naudas balvas Ls 5000, 3000 un 1000 apmērā, bet pārējie saņems veicināšanas prēmijas – katru Ls 500 vērtībā.

Konkursa ideja ir pārņemta no Ziemeļeiropas valstīs rīkotā konkursa „Venture Cup”. Pirmais šāds konkurss tika rīkots 1998.gadā Gēteborgā, Zviedrijā, un kopš tā laika tas ir izaudzis līdz 7 sacensībām (pa vienai Dānijā, Somijā un Norvēģijā un 4 Zviedrijā – katra savam reģionam). Projekta aizsācējs un idejas autors ir biznesa konsultāciju uzņēmums „McKinsey&Company Inc”. Konkursa unikalitāti veido rūpīgs rīkotāju un partneru darbs ar konkursa dalībniekiem sacensības norises gaitā. Zviedrijas rietumos 10% no visiem jaunajiem daudzsološajiem uzņēmumiem – nākotnes Nokia un Skype – veido tieši šādu konkursu dalībnieki.

Konkursa „Ideju kauss 2007” praktisku īstenošanu nodrošinās koordinējošais partneris – Rīgas Ekonomikas augstskola.

Konkursa atklāšanas pasākums – preses konference notiks piektdien, 27.aprīlī plkst. 11:00 a/s „Hansabanka” centrālās ēkas 25.stāva zālē (Balasta dambī 1a).

Preses konferencē piedalīsies:

  • Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols
  • Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktora vietnieks ekonomikas jautājumos Igors Graurs
  • a/s „Hansabanka” valdes priekšsēdētājs Māris Avotiņš
  • a/s „Eko investors” valdes priekšsēdētājs Viesturs Tamužs</strong.< />
  • Rīgas Ekonomikas augstskolas Biznesa laboratorijas koordinatore Inese Andersone 

Medijiem dalību preses konferencē lūgums iepriekš pieteikt LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļā pa tālruni 67039422 līdz 26.aprīļa plkst.16.00.

Papildu informācija:
LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālrunis: 67039422

Rīgas Ekonomikas augstskola
Tālrunis: 67615167

0 Patīk
1097 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts