Tika veikta Dienvidu tilta slodzes pārbaude

Š.g. 23. oktobrī, tika veikta Dienvidu tilta pār Daugavu pārbaude ar statisku un dinamisku slodzi. Tilta slogošana pirms nodošanas ekspluatācijā ir nepieciešama, lai pārbaudītu tilta izturību un drošumu satiksmes kustībai.

Tilta pārbaudē iegūtie provizoriskie rezultāti rāda, ka tiltu drīkst ekspluatēt ar ikdienas satiksmes slodzēm, kas noteiktas „Ceļu satiksmes noteikumos” un Eirokodeksa LVS EN 1991-2 „Satiksmes slodzes tiltiem” normatīvos. Pārbaudes gala rezultāti būs zināmi nedēļas laikā.

Rīgas Tehniskās universitātes Ceļu un tiltu katedras speciālistu grupas katedras vadītājs profesors Ainārs Paeglītis:  „Dienvidu tilta slodzes pārbaudes laikā vizuāli varēja konstatēt, ka tilts slodzes ietekmē ieliecas. Šāda parādība slogošanas laikā tēraudbetona tiltiem ir pavisam normāla, jo tilts tiek pārbaudīts ar maksimālo slodzi – līdzīgi kā cilvēkam ejot pa laipu – laipa ieliecas, tā, slogojot tiltu ar maksimālo slodzi, tas reaģē tāpat. Esošie tilta pārbaudes ar noslogojumu mērījumi rāda, ka ielieces atbilst projektā noteiktajām. Ielieces pēc slodzes noņemšanas nesaglabājas, kā tas arī bija paredzēts, tādējādi apliecinot, ka tilts ir drošs un drīzumā gatavs nodošanai ekspluatācijā.”

Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
1696 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts