2012.gada aprīlī noslēdzās ERAF līdzfinansētā projekta „Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma potenciāla stiprināšana” izsludinātais iepirkuma konkurss par ēkas Krāsotāju ielā 12, Rīgā restaurācijas un labiekārtošanas 2.kārtu un šobrīd ir noslēgts būvniecības līgums. Atbilstoši iepirkuma konkursa rezultātiem, darbu izpildi nodrošinās SIA „HEXO”.

Stūra ēkai Krāsotāju ielā 12 tiks veikta koka ēkas pilna renovācija, kas paredz – demontāžas un sagatavošanas darbus, pamatu un būvkonstrukciju atjaunošanu un izbūvi, jumta, sienu un grīdu renovāciju, ēkas fasādes autentiskā izskata atjaunošanu, logu un durvju aiļu nomaiņu, ēkas iekšējo apdari. Projekts paredz visas ēkas pilnīgu restaurāciju saglabājot vēsturisko plānojumu un izceļot tās autentiskumu. Ēkas 1.stāvā projekts paredz izbūvēt biroju telpas, 2.stāvā muzeja telpas, kurās tiks eksponēta strādnieku dzīvokļu attīstība no 1870.gada līdz 1991.gadam.

Stūra ēkas Krāsotāju ielā 12 restaurācijas un labiekārtošanas darbi tika uzsākti 2012.gada 1.jūnijā, darbus plānots pabeigt 2012.gada 19.augustā.

Projekta „Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma potenciāla stiprināšana” 2. kārtas būvniecības izmaksas ir 93 111,56 lati, no šīm izmaksām Eiropas Reģionālās attīstības fonds finansē 65%.

Projekta 1.kārtas ietvaros tika renovēta ēka gar Lienes ielu, kurā izbūvēta vienstāvīga izstāžu zāle, kā arī ir no jauna uzbūvēta saimniecības ēka, kurā atrodas ēku kompleksa apsardzes telpa, apkures katla telpa un noliktavas.

Vairāk informācijas par projektu: Armands Rabovičs, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Projektu vadības pārvaldes Projektu nodaļa, tālr.: 67105565, mob.: 27898422, e-pasts: armands.rabovics@riga.lv, www.kokariga.lv.

0 Patīk
1402 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts