Uz Daugavas tiltiem aptaujāti gandrīz 19 000 autovadītāju

Lai iegūtu datus transporta sistēmas uzlabošanai Rīgā un tās apkārtnē no 11. līdz 22.septembrim Rīgā uz Daugavas tiltiem tika veikta autovadītāju aptauja.

Aptaujas rezultātā interviju veidā ir iegūtas aptuveni 18 600 atbildes. Papildus tika izdalīti četrdesmit pieci tūkstoši pasta kartīšu, no kurām atpakaļ saņemtas aptuveni 6 300 aizpildītas kartītes. Kopumā aptaujas laikā saņemti gandrīz  25 000 autovadītāju atbilžu.

„Mēs pateicamies autovadītājiem par sapratni un pacietību. Aptaujas rezultāti ļaus satiksmes plānotājiem labāk izstrādāt Rīgas Ziemeļu transporta koridora tehnisko dokumentāciju un pamatot finanšu pieprasījumu Eiropas fondos. Ziemeļu koridors Rīgai ir vitāli nepieciešams, jo tikai pēc šīs trases izbūves tiks izveidots pilnvērtīgs un ērts apbraucamais ceļš un pilsēta varēs atbrīvoties no tranzīta transporta”, norāda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, Rīgas Ziemeļu transporta koridora projekta Vadības komitejas vadītājs Andris Ārgalis (TP).

Šādas aptaujas ir pierādījušas savu efektivitāti un tiek plaši pielietotas arī citās pasaules lielpilsētās, lai plānotu investīcijas satiksmes infrastruktūrā. Kopā aptaujas procesā bija iesaistīti aptuveni 50 cilvēki, kā arī Valsts policijas personāls.

Paralēli aptaujām uz tiltiem tika veikta anketēšana Tehniskās apskates centros Rīgā un Jūrmalā, kā arī norisinājās automašīnu skaitīšana uz Daugavas šķērsojumiem. Automašīnu skaitīšana turpināsies vēl 2., 4. un 6. oktobrī.

Savukārt ar 9. oktobrī ir plānots uzsākt izpētes braucienus pa Rīgas pilsētu. Ja aptaujas uz tiltiem bija nepieciešamas, lai noskaidrotu rīdzinieku izvēlēto maršrutu un ikdienas pārvietošanās ieradumus, tad braucienos paredzēts precīzi fiksēt laiku, kāds ir nepieciešams, lai nokļūtu no viena punkta otrā.

Izpētes laikā iegūtā informācija ir konfidenciāla un tiks izmantota tikai apkopotā veidā Rīgas transporta modeļa atjaunošanai un papildināšanai. Informācijas aktualizācija ir nepieciešama satiksmes uzlabošanas projektu izstrādes un realizācijas vajadzībām. Pašlaik iegūtie dati tiek apstrādāti un analizēti. Plānots, tie tiks izmantoti Rīgas Ziemeļu transporta koridora tehniskā projekta un finansējuma modeļa izstrādes gaitā.

Rīgas Domes
Pilsētas attīstības departamenta Sabiedrisko attiecību nodaļa
marija.abeltina@riga.lv
dace.kirke@riga.lv
Tālrunis: 7012916, 7037924

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka preses sekretāre
Anna Kononova
Tālrunis: 7026046, 29213451

0 Patīk
939 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts