Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments aicina ikvienu aktīvo pilsētnieku piedalīties Rīgas apkaimju forumā 2011, kas notiks š.g. 2. un 3. novembrī no plkst.18.00 līdz 21.00 Rīgā, ¼ Satori Birojnīcas telpās Berga Bazārā. Pietiekties iespējams mājas lapā – www.ej.uz/apkaimjuforumu. Foruma mērķis ir veicināt sadarbību, lai Rīgas apkaimēs veidotos sabiedriski aktīvas iedzīvotāju kopienas, kurām nebūtu vienaldzīga savas apkaimes attīstība.

Rīgas apkaimju forumā aicināti piedalīties apkaimju iedzīvotāji, projektu un iniciatīvu veidotāji, ar pilsētvidi saistītie profesionāļi, studenti, kā arī pašvaldības speciālisti. Foruma dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar pēdējā gadā īstenotiem apkaimju projektiem un to veidotāju pieredzi, atrast savām iniciatīvām vai to iecerēm sadarbības partnerus, kā arī saņemt dažādas, apkaimju iniciatīvu īstenošanai noderīgas konsultācijas.

Pilsētas attīstības departamenta Ekonomikas pārvaldes vadītāja vietnieks Guntars Ruskuls: „Rīgā ir ļoti daudz radošu un aktīvu iedzīvotāju, kuriem rūp savas apkaimes attīstība un tās vieta kopējā pilsētas kartē. Pašvaldībai ir jāizmanto aktīvo iedzīvotāju resurss dodot pretī skaidru attīstības vīziju un ieinteresētību lokālu projektu attīstīšanā ”.

IdejuTALKU sabiedrisko projektu vadītājs Mārcis Rubenis: „Apkaimju forums veidots, lai saskarsmes punktus un iespēja vienam otru papildināt atrastu pēc iespējas vairāk savās apkaimēs ieinteresētu iedzīvotāju, pieredzējušu pilsētvides aktīvistu un pilsētas pārstāvju. Tas būs viegls un aizraujošs, reizē arī ļoti praktisks pasākums. Jo ar ko gan citu sāk īstenoties lielas vai mazas iniciatīvas, ja ne ar īsto cilvēku satikšanos?”

Pirmajā Rīgas apkaimju foruma dienā, 2.novembrī, dalībniekiem būs iespēja apmeklēt radošu prezentāciju sesiju par aktuālākajām norisēm un idejām saistībā ar iedzīvotāju līdzdalību Rīgas apkaimēs, kā arī piedalīties ātriepazīšanās spēlē, kura ikvienam dalībniekam dos iespējas atrast apkaimju iniciatīvu īstenošanai noderīgus kontaktus. Savukārt, 3.novembrī notiks apkaimju projektu attīstīšanas sesija „iniciatīvuTALKA“, kurā dalībnieki varēs iegūt kontaktus, resursus un zināšanas apkaimju iniciatīvu īstenošanai, kā arī notiks projektu konsultāciju sesijas, kurās eksperti sniegs apkaimju projektu īstenošanai noderīgu informāciju un atbildēs uz interesējošajiem jautājumiem.

Lai saņemtu papildu informāciju par forumu, aicinām vērsties pie idejuTALKU sabiedrisko projektu vadītāja Mārča Rubeņa t. 26012582, marcis@idejuTALKA.lv.

Apkaimju projekts pēc Pilsētas attīstības departamenta iniciatīvas tiek izstrādāts no 2007.gada. Ar mērķi veicināt Pilsētas sabalansētu un līdzsvarotu attīstību katrā no Rīgas 58 apkaimēm: Bolderājā, Purvciemā, Āgenskalnā, Dzirciemā u.c. Viens no projekta uzdevumiem ir veidot publisko diskusiju par mikrorajonu jeb apkaimju attīstības iespējām, rīdzinieku piederības sajūtas veicināšanu noteiktai pilsētas teritorijai, par iedzīvotāju līdzdalības un iesaisties sekmēšanu pilsētplānošanas procesos, darbojoties apkaimju līmenī, kā arī pašvaldības un nevalstisko organizāciju apkaimju stiprināšanas procesā. 2008. gada novembrī notika pirmais Rīgas apkaimju forums, kurā piedalījās vairāk kā 90 aktīvi rīdzinieki. Vairāk par apkaimju projektu – www.apkaimes.lv.

RD Pilsētas attīstības departamenta
Ārējo sakaru koordinatore –
projektu vadītāja Agnese Buliņa
67105575, agnese.bulina@riga.lv

0 Patīk
1304 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts