Viedpilsētas darba grupas diskusija

Viedā attīstība pilsētās ir vitāli nepieciešama, lai padarītu pilsētvidi iedzīvotājiem un viesiem draudzīgāku, pieejamāku, zaļāku un ilgtspējīgāku. Ar viediem risinājumiem ir iespējams optimizēt gan drošību, gan gaisa kvalitāti, gan arī mobilitātes plūsmas u.c.

Elektroauto daudzums pēdējos trīs gados strauji ir pieaudzis (ja 2018.gada sākumā Latvijā bija reģistrēti 326 elektriskie transporta līdzekļi, tad 2019.gadā jau 460, bet 2020.gadā jau 680) un turpinās pieaugt. Pēc AS “Latvenergo” prognozēm – 2030.gadā 20%-30% no pārdotajām mašīnām Latvijā būs elektriskie automobīļi. Papildu tam, ir skaidrs, ka vislielākā elektroauto koncentrācija būs tieši Rīgā.Tātad arī nepieciešamība pēc elektrouzlādes pakalpojumiem pieaugs arvien straujāk un ir nepieciešami skaidri un vienoti nosacījumi, kas sekmē pakalpojuma pieejamību.

Šī iemesla dēļ Rīgas domes departamentu pārstāvji, SIA “Rīgas satiksme”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, AS “Latvenergo”, SIA “New Hanza Capital”, apvienība “Pilsēta cilvēkiem”, Rīgas Apkaimju alianse, Skanstes attīstības aģentūra , VEF apkaime un citi interesenti šodien piedalījās Rīgas domes Viedpilsētas darba grupā, lai diskutētu par šī brīža situāciju, definētu elektrouzlādes attīstības ceļa karti un iezīmētu tuvākajā nākotnē veicamos darbus, lai sekmētu publiska uzlādes tīkla attīstību. Daži no diskusijas secinājumiem – plānošanai jābūt balstītai datos, tīkla attīstība ir privāta iniciatīva.

Prezentācijas pieejamas šeit:

AS “Latvenergo”

SIA “New Hanza Capital”

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments

0 Patīk
1151 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts