Atklāts rekonstruētais Miera dārzs

Otrdien, 16. jūnijā, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs atklāja rekonstruēto Miera dārzu. Šis parks atrodas Latgales priekšpilsētā starp Katoļu, Kalupes, Daugavpils un Jēkabpils ielu.

„Rīgā ir atkal par vienu sakoptu vietu vairāk. Tas ir ieguvums īpaši tuvākās apkaimes iedzīvotājiem, kuriem būs vieta gan sportošanai, gan mierīgām pastaigām. Novēlu, lai ikviens šeit jūtas komfortabli,” atklāšanā teica Nils Ušakovs.

Miera dārza 3,29 hektāru plašā teritorija ir pilnībā pārvērtusies. Šeit ir atjaunots bērnu rotaļu laukums un no jauna izbūvēts multifunkcionāls laukums, kur varēs nodarboties ar dažādiem sporta veidiem un rīkiem. Te izvietoti trenažieri, iekārtota vieta ielu vingrošanai, kā arī izveidots lielākais betona skeitparks Latvijā, kurš ir piemērots gan iesācējiem, gan pieredzējušiem sportistiem. Tieši skeitparks jau kļuvis par daudzu bērnu un jauniešu iemīļotu atpūtas vietu.

Parkā ir veikta ārējo komunikāciju izbūve, atjaunoti celiņi, ieklājot bruģi 3422 kvadrātmetru un asfaltu 5033 kvadrātmetru platībā, salabotas atbalsta sienas un kāpnes. Miera dārzā novietoti 38 parka soliņi un četri garie parka soli, ierīkoti 17 velo turētāji un uzstādīti 94 apgaismes stabi. Parkā ir uzstādīts dzeramā ūdens brīvkrāns un izbūvēta sabiedriskā tualete. Miera dārzs ir apzaļumots, tajā atjaunots zāliens un iestādīti vairāk nekā 1434 kokaugi. Parkā tiks uzstādītas arī videonovērošanas kameras un tūrisma norādes.

Parka rekonstrukcijas projektu vadīja Pilsētas attīstības departaments, piesaistot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus. Departaments īsteno projektu „Grīziņkalna un tam piegulošā Miera dārza teritorijas revitalizācija”, kurā bija iekļauta trīs parku, četru ielu un deviņu ielu apgaismojuma rekonstrukcija. Projekta kopējās izmaksas veido 9,4 miljonus eiro, ierēķinot pievienotās vērtības nodokli (PVN). 85% jeb 6,4 miljonu eiro tiek segti no ES līdzekļiem. Būvdarbus Miera dārzā veica SIA „Tilts” un „Reaton”.

Informāciju sagatavoja: Lineta Mikša, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: +371 67012916 un Dzintra Āboliņa, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa, tālr.: 26554446

0 Patīk
24973 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts