Deputātus iepazīstina ar RVC plānojuma grozījumu sagatavošanas gaitu

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejā šodien tika izskatīts jautājums par Rīgas vēsturiskā centra (RVC) un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojuma grozījumu izstrādes gaitu.

Deputāti uzklausīja  Pilsētas attīstības departamenta Pilsētplānošanas pārvaldes Vēsturiskā centra projektu nodaļas  ziņojumu par līdz šim paveikto, gatavojot grozījumus RVC teritorijas apbūves un izmantošanas noteikumos, noteiktajās ielu sarkanajās līnijās un aizsargjoslās, precizējot Ķīpsalas detālplānojumu u.c. jautājumus,  kā arī izskatot ieinteresēto pušu  iesniegtos priekšlikumus. Vairākus no tiem – kā iecerēto apbūvi pie Dailes teātra, Kalēju un Rīdzenes ielu stūrī, Klusajā ielā u.c. – speciālisti vērtē kā neviennozīmīgus un diskutablus.

– Šis ir ļoti nozīmīgs lēmums Rīgas attīstībai. Kaut arī RVC plānojuma grozījumus kā vienotu dokumentu deputāti skatīs tikai rudenī, viņiem jau savlaicīgi jāiepazīstas ar grozījumos ietvertajām problēmām un strīdīgajiem jautājumiem. Deputātiem jādod laiks, lai, lemjot par tik būtiskām lietām,  viedoklis būtu pamatots un izsvērts. Domāju, pēc šodien uzklausītā ziņojuma mums būs viela pārdomām un arī darbam, – norāda komitejas priekšsēdētājs Sergejs Zaļetajevs.

Izpildot Rīgas vēsturiskā centra  un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojuma grozījumu izstrādes darba uzdevumu, izskatīti vairāk nekā 70 priekšlikumi. Plānots, ka sagatavotais dokuments izskatīšanai domē tiks iesniegts šā gada oktobrī.

Informāciju sagatavoja L.Ivāna, tel. 67026049

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
1267 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts