Dziesmu svētku estrādes pārbūves metu konkursā ir saņemti 17 piedāvājumi

Līdz 17.oktobrim potenciālie pretendenti varēja iesniegt piedāvājumus konkursam „Dziesmu svētku estrādes pārbūve Mežaparkā”.

Līdzīgi kā Jaunā Rīgas centra projekta metu konkursam savus piedāvājumus ir iesnieguši   17 pretendenti. Visus saņemtos darbus šobrīd izvērtē žūrijas komisija, kura 5.novembrī paziņos konkursa uzvarētājus. Pirmās vietas ieguvējs saņems godalgu 21 000 eiro apmērā.

„Ar šo vērienīgo konkursu iesākas jauns posms lielās estrādes pārbūvē! Tā ir  reāla cerība un pamats mūsu unikālajai koru dziedāšanas tradīcijai iegūt atbilstošu, kvalitatīvu un perfekti skanošu ietvaru. Jau 2008.gada dziesmu svētkos būs ievērojami uzlabojumi, bet 2010.gada svētkus ceram sagaidīt ideālā estrādē”, atzīst Rīgas pilsētas arhitekts Jānis Dripe.

Konkursa mērķis ir iegūt iespējami labāko estrādes arhitektoniskās un akustiskās pārbūves koncepciju, ko varētu izmantot kā pamatu tehniskā projekta izstrādei, sekmējot racionālu līdzekļu izmantošanu projektēšanas un celtniecības procesā.

Žūrijas komisiju vada Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks. Komisijā darbojas arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ārgalis, Rīgas pilsētas arhitekts Jānis Dripe, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktors Pēteris Strancis un citi kompetenti valsts un pašvaldību pārstāvji. Žūrijas komisijā piedalās arī speciālisti no ārvalstīm: arhitekts Klaus Kada no Austrijas, prof. Mati Rautiola no Somijas, kā arī Velsas, Igaunijas Lietuvas un Latvijas Arhitektu savienību prezidenti. Ziņojumu žūrijai sagatavos arī divi eksperti – Eiropas Akustiķu asociācijas konsultante Linda Madalika no Igaunijas un arhitekts Uldis Balodis no Latvijas.

Žūrijas komisija izvērtē iesniegtos metus pēc sekojošiem kritērijiem: Dziesmu svētku estrādes arhitektoniskais veidols un atbilstība akustiskajām prasībām, Dziesmu svētku estrādes konstruktīvais risinājums un inovatīvu tehnoloģiju pielietojums, kā arī Dziesmu svētku estrādes teritorijas zonējuma funkcionalitāte.

Konkursa godalgu kopējais fonds ir 63 000 eiro, paredzot pirmajai vietai – 21 000 eiro, otrajai – 15 000 eiro un trešajai vietai – 7 000 eiro. Paredzētas arī piecas veicināšanas prēmijas, 4 000 eiro katra. Šīs summas uzrādītas pēc nodokļu samaksas.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67012916, 67037934
marija.abeltina@riga.lv
dace.kirke@riga.lv

0 Patīk
1026 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts