Tiek apspriesti  nākamie darbības soļi „Jaunā Rīgas centra Torņakalnā” projekta realizēšanā

Šonedēļ metu konkursa uzvarētājs Lielbritānijas arhitektu biroja Fletcher Priest Architects direktors Džonatans Kendalls (Jonathan Kendall) ticies ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta vadību un pilsētas arhitektu Jāni Dripi, lai konkretizētu projekta prioritātes un  tā turpmāko gaitu.

Tikšanās laikā Pilsētas attīstības departamenta direktors Pēteris Strancis informēja par prioritātēm  projektā, uzsverot rūpīgu infrastruktūras izstrādi satiksmes problēmu risināšanā kopīga Rīgas domes institūciju kompleksa izveidošanā. Tika precizēta autoostas atrašanās vieta un dzelzceļa stacijas  attīstīšana. Kā arī izskaidroti tālākie Torņakalna attīstības projekta izstrādes  posmi.

Satiksmes problēma pilsētā pašlaik ir īpaši aktuāla un tās uzlabošana ir viens no prioritāriem Rīgas domes uzdevumiem. Plānots, ka Torņakalna attīstības projektā iekļautā Rīgas domes administratīvā kompleksa izveidošana, kurā teritoriāli vienkopus tiktu apvienotas dažādas pašvaldības un valsts institūcijas, uzlabos pašreizējo satiksmes noslogojumu un komunikāciju starp iestādēm. Vienlaicīgi jauno Torņakalna rajonu paredzēts nodrošināt ar labiekārtotām, publiski pieejamām teritorijām, parkiem, veloceliņiem, konferenču zālēm, dzīvojamo platību, labiekārtotu Mārupītes krastmalu, bet Daugavas kreisajā krastā izveidojot otru autoostu un attīstot  dzelzceļa staciju „Torņakalns”.

Arhitektu birojam Flacher Priest Architects ir pieredze līdzīgu projektu izstrādāšanā Lielbritānijā, taču Džonatans Kendalls uzsvēra, ka Torņakalna attīstības projekta realizēšanā  labprāt veidos ciešu sadarbību ar Pilsētas attīstības departamentu un tās pieaicinātājiem projektu speciālistiem, kā arī konkursa otrās un trešās vietas ieguvējiem, Latvijas arhitektu uzņēmumiem – “Uģa Šēnberga arhitektu birojs” un “MG Arhitekti”, lai apjomīgais projekts tiktu realizēts pēc iespējas labāk.

Lielbritānijas arhitektu birojam  ir sadarbība ar vairākām kompānijām, kurām ir filiāles arī Latvijā, tādām kā Sony, Nokia, Wodafone un tika izteikts ierosinājums piesaistīt arī šīs kompānijas kā iespējamos sadarbības partnerus.

Plānots, ka Lielbritānijas arhitektu biroja  Fletcher Priest Architects izstrādātais Torņakalna attīstības projekts tiks iekļauts  Torņakalna administratīvā centra teritorijas detālplānojumā.

 

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību nodaļa,
tālr. 67012916, 67037924
marija.abeltina@riga.lv
dace.kirke@riga.lv

0 Patīk
1195 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts