Eiropas arhitektu konkursā meklēs idejas Juglas attīstībai

Sācies Eiropas lielākais jauno arhitektu konkurss Europan 9, kas vienlaicīgi notiek 22 Eiropas valstīs, tai skaitā arī Latvijā.

Europan 9 Latvijas konkursā vietējie un ārvalstu jaunie arhitekti šogad tiek aicināti piedāvāt augstvērtīgas un interesantas attīstības idejas 27 ha lielai teritorijai Juglā, mežu ielokā un ezera tuvumā. Konkursa uzvarētāju paziņošana notiks nākamā gada janvārī.

Europan ir starptautisks jauno arhitektu pilsētbūvniecības un arhitektūras ideju konkurss, kas tiek organizēts visā Eiropā katru otro gadu. Tam var pieteikties jaunie arhitekti, projektētāji un ainavu arhitekti, kuru vecums uz konkursa slēgšanas brīdi nepārsniedz 40 gadus, no visas Eiropas. Šogad konkursa tēma ir “Ilgspējīga pilsēta un jauna sabiedriskā telpa”. Tā aicina izvērtēt pilsētas dzīvīgumu un sabiedriskās aktivitātes un domāt par dzīves telpas intimitāti un individuālo cilvēka mājokli.

Latvijas arhitektu savienības priekšsēdētāja vietnieks un Europan Latvija prezidents, arhitekts Juris Poga uzskata, ka jaunajiem arhitektiem dalība Europan ir iespēja pieteikt sevi un gūt atzinību starptautiskā mērogā, ko nodrošina konkursa plašā norises ģeogrāfija un starptautiskas žūrijas vērtējums.

“Latvija vēl tikai iesildās un pagaidām startē diezgan bikli, salīdzinot ar jauno arhitektu atsaucību citās valstīs. Šogad Latvijas konkursam izvirzītā teritorija Juglā lieliski atbilst konkursa aicinājumam – veidot kvalitatīvu un veselīgu dzīves telpu, integrējot ainaviskās vērtības un dabisko reljefu. Pirmo reizi ir rasta konkursa tēma, kurā iezīmējas reāla privāta un publiskā sadarbība projekta attīstībā”, uzskata Juris Poga.

Europan 9 konkursam Latvija šogad piedāvā 27 ha lielu teritoriju pie Juglas ezera starp Mazās Juglas, Juglas un Ūdeļu ielām, kas ir viena no lielākajām daudzfunkcionāli attīstāmajām teritorijām Rīgas robežās. Lielu tās daļu veido Juglas zvēraudzētavas zemes, kas šobrīd netiek izmantotas un veido degradētu vidi. Daļā teritorijas atrodas mazstāvu privātā dzīvojamā apbūve, autostāvvietas un garāžu zona.

Attīstāmajā teritorijā 11,5 ha pieder Rīgas pilsētai, 10,82 ha – potenciālajam attīstītājam, SIA AGN, un aptuveni 2,5 ha – privātpersonām.

“Šī gada Europan Latvijas konkursa pieteikumu vērtēju optimistiski, jo rezultātā ir ieinteresēta ne tikai pilsēta, bet arī privātais attīstītājs. Vienošanās par sadarbību starp departamentu un privāto partneri paredz abpusēji veicināt objektīvi labākā attīstības priekšlikuma izvēli un tālāku virzību realizācijai, garantējot to, ka inovatīvas un vērtīgas idejas nepaliks novārtā”, norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Pilsētplānošanas pārvaldes priekšnieks Gvido Princis.

SIA AGN pārstāvis Agris Nagliņš uzsver: “Atšķirībā no Rīgā pašlaik veidotajiem dzīvojamiem rajoniem, mūsuprāt, šai teritorijai ir milzīgs potenciāls, lai radītu ekskluzīvu pilsētvidi, kurā realizāciju rastu starptautiskas klases arhitektoniskas idejas, apvienojot modernu mājokļu funkcionālismu un dabisko vidi ar priežu meža un ezera klātbūtni”.

Europan 9 Latvijas konkursa atbildīgā sekretāre Dace Kalvāne informē, ka Latvijas konkursa darbus vērtēs žūrija, kuru veido atzīti arhitekti, pilsētplānotāji un sabiedrībā atzīti viedokļu līderi un personības no Somijas, Vācijas, Spānijas, Zviedrijas un Latvijas. Latviju žūrijas komisijā pārstāvēs Andris Kronbergs (“Arhis”), Sandra Treija (RTU), un žurnālists Jānis Domburs.

Informācija par Europan 9 Latvijas konkursa novietni un konkursa noteikumiem ir apskatāma mājas lapā www.europan.lv  un www.europan-europe.com  .

Konkursa prēmiju fonds – EUR 18 000.

10. aprīlī plkst. 15.00 jaunie arhitekti, kuri piedalās konkursā, un pārējie interesenti, dosies organizētā izbraukumā pa konkursa teritoriju Juglā, lai klātienē ar to iepazītos.

Latvija Europan kustībā piedalās trešo reizi. Iepriekšējos gados konkursam tika piedāvātas novietnes gan pilsētu vēsturiskajos centros Rīgā un Ventspilī, gan teritorijās Ķīpsalā un pie Ķīšezera.

Dace Kalvāne
Europan 9 Latvija atbildīgā sekretāre
Tālrunis: 29480702
dace.kalvane@aplus.lv

Dana Hasana
Sabiedrisko attiecību konsultante
Tālrunis: 26355895
dana@hillknowlton.lv

0 Patīk
1108 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts