Konkurss par Andrejsalas publiskās telpas labiekārtošanu

Nekustamā īpašuma projektu attīstītājs SIA „Jaunrīgas attīstības uzņēmums” izsludina starptautisku dizaina konkursu „Andrejsalas ārtelpas funkcionālā dizaina objektu izveide”.

Konkursam noslēdzoties, labākie dizaina objekti tiks realizēti un izmantoti Andrejsalas publiskās ārtelpas labiekārtošanai.

Dizaina konkursā aicināti piedalīties profesionāļi un topošie speciālisti ar radošām un spilgtām idejām. Konkurss notiek divās kategorijās: vietzīmju un norāžu sistēmas ar un bez apgaismojuma; soliņi un atkritumu urnas.

Vērtējot iesniegtos darbus, tiks ņemta vērā idejas oriģinalitāte, dizaina objektu atbilstība plānotajai Andrejsalas videi, funkcionalitāte, dizaina objektu izgatavošanas iespējas un izmantotie materiāli. Viena no prasībām būs dizaina objektu izgatavošanas un ekspluatācijas atbilstība labas prakses principiem vides aizsardzībā.

Darbus vērtēs profesionāla žūrija: arhitekte Ieva Zībārte, dizainers Holgers Elers, arhitekts Uldis Lukševics, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Rīgas pilsētas būvvaldes Pilsētvides dizaina nodaļas vadītāja Arta Goldberga, ainavu arhitekte Silvija Rubene, Dizaina informācijas centra projektu vadītāja Inese Pētersone, Helsinku Mākslas un dizaina universitātes pārstāvis un SIA „Jaunrīgas attīstības uzņēmums” valdes priekšsēdētājs Valters Māziņš.

Konkurss notiek divās kārtās: no 28. marta līdz 21. jūnijam un no 9. jūlija līdz 14. septembrim. Konkursa laureāti tiks apbalvoti Dizaina dienās, kas šā gada oktobrī norisināsies Andrejsalā. Speciālā izstādē būs eksponēti arī konkursantu darbi. Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit vai arī www.andrejsala.lv

Dizaina konkursi Andrejsalā būs ikgadēja tradīcija. Turpmākajā projekta attīstības gaitā tiks izstrādāts arī speciāls dizaina kodekss ēku būvniecībai.

SIA Jaunrīgas attīstības uzņēmums
Sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Jase
Tālrunis: 67358980
dace.jase@jau.lv
www.jau.lv; www.andrejsala.lv

0 Patīk
1219 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts