Izsludināts Dziesmu svētku estrādes pārbūves metu konkurss

Šā gada 23.augustā izsludināts „Dziesmu svētku estrādes pārbūve Mežaparkā„ metu konkurss. Konkursa piedāvājumu iesniegšanas termiņš 2007.gada 17.oktobris.

„Dziesmu svētku estrāde ir viens no svarīgākajiem mūsu pilsētas kultūras magnētiem un es aicinu visus profesionāļus aktīvi piedalīties Dziesmu svētku estrādes pārbūves projekta izstrādē, uzdrīkstoties sniegt savu ieguldījumu Rīgas un visas Latvijas vēsturē,” saka Rīgas pilsētas arhitekta biroja direktors Jānis Dripe.

Konkursa mērķis ir iegūt iespējami labāko estrādes arhitektoniskās un akustiskās pārbūves koncepciju, ko varētu izmantot kā pamatu tehniskā projekta izstrādei, sekmējot racionālu līdzekļu izmantošanu projektēšanas un celtniecības procesā.

Žūrijas komisiju vadīs Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks. Komisijā darbosies arī Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ārgalis, Rīgas pilsētas arhitekta biroja direktors Jānis Dripe, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktors Pēteris Strancis un citi kompetenti valsts un pašvaldību pārstāvji. Žūrijas komisijā piedalīsies arī speciālisti no ārvalstīm: arhitekts Klaus Kada no Austrijas, prof. Mati Rautiola no Somijas, kā arī Velsas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas Arhitektu savienību prezidenti.

Žūrijas komisija izvērtēs iesniegtos metus pēc sekojošiem kritērijiem: Dziesmu svētku estrādes arhitektoniskais veidols un atbilstība akustiskajām prasībām, Dziesmu svētku estrādes konstruktīvais risinājums un inovatīvu tehnoloģiju pielietojums, kā arī Dziesmu svētku estrādes teritorijas zonējuma funkcionalitāte.

Konkursa godalgu kopējais fonds ir 63 000 eiro, paredzot pirmajai vietai – 21 000 eiro, otrajai – 15 000 eiro un trešajai vietai – 7 000 eiro. Šīs summas uzrādītas pēc nodokļu samaksas.

Dziesmu svētku estrādes pamatfunkcija ir nodrošināt UNESCO Kultūras mantojuma sarakstā iekļauto Dziesmu svētku tradīcijas saglabāšanu. Līdz 2010.gada vispārējiem Dziesmu svētkiem plānots izbūvēt daļēji vai pilnīgi pārsegtu koru tribīni un ērtu skatītāju amfiteātri.

Estrādes pārbūve Mežaparkā.

RD Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 7012916, 9231856
marija.abeltina@riga.lv
dace.kirke@riga.lv

 

 

 

 

0 Patīk
1212 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts