Jaunā administratīvā kompleksa metu konkursā uzvar Lielbritānijas arhitekti

17.septembrī ir paziņoti „Jaunā Rīgas centra Torņakalnā, Rīgas domes un Valsts administratīvā kompleksa pilsētbūvnieciskā vīzija” metu konkursa uzvarētāji. Par labākajiem no 17 pretendentiem ir atzīti Fletcher Priest Architects (Lielbritānija), SIA „Uģis Šēnbergs, arhitekts” (Latvija) un SIA „MG Arhitekti” (Latvija).

„Pilsētbūvnieciskās disciplīnas ievērošana, humāns mērogs un konkrētās vietas tradīciju izpratne apvienojumā ar plānojuma fleksibilitāti ir britu projekta galvenās vērtības. Jāatzīmē arī augsta detaļu kultūra tajās projekta daļās, kas izstrādātas sīkāk. Tas ir daudz un arhitektu birojs Fletcher Priest Architects ir augstas raudzes profesionāļi,” saka Rīgas pilsētas arhitekta biroja direktors Jānis Dripe.

Jaunā Rīgas centra Torņakalnā, Rīgas domes un Valsts administratīvā kompleksa pilsētbūvnieciskā vīzija” metu konkursa mērķis ir radīt priekšnoteikumus optimālai konkursa teritorijas attīstībai Torņakalnā, iegūstot 21.gadsimta Jaunā Rīgas centra pilsētbūvniecisko un Rīgas domes un valsts institūciju administratīvā kompleksa arhitektonisko metu. Konkursa rezultātā iegūtais mets kļūs par pamatu detālplānojuma un Jaunā Rīgas centra Torņakalnā būvprogrammas izstrādei. Konkursa teritorijas kopējā platība ir 457 151 m².

Konkursam iesniegto piedāvājumu vērtējumu veica žūrijas komisija, kuras priekšsēdētājs bija Rīgas domes priekšsēdētājs J.Birks, bet vietnieks – Rīgas pašvaldības aģentūras „Rīgas pilsētas arhitekta birojs” direktors J.Dripe. Žūrijas sastāvā bija Pilsētas attīstības departamenta direktors P.Strancis, Kolumbijas Universitātes profesors S.Grava, Latvijas Arhitektu savienības priekšsēdētājs S.Ņikiforovs, Kopenhāgenas pilsētas galvenais arhitekts J.Kristiansens, Tallinas pilsētas domes Pilsētas plānošanas departamenta direktors E.Mands, Viļņas pilsētas Pilsētbūvniecības departamenta direktors L.Naujokaitis, VAS „Latvijas Dzelzceļš” Projektu vadības daļas vadītāja A.Poča, VAS „Valsts nekustāmie īpašumi valdes priekšsēdētājs M.Kaijaks un juridiskais direktors A.Dobrājs, kā arī citi komisijas locekļi.

Pirmās vietas ieguvēji Fletcher Priest Architects (Lielbritānija) ar devīzi „FP 854” saņems godalgu 35 000 Ls apjomā, otrā vieta – SIA „Uģis Šēnbergs, arhitekts” (Latvija) ar devīzi „LV 007” saņems 25 000 Ls, trešā vieta – SIA „MG Arhitekti” (Latvija) ar devīzi  „VV 111” – 10 000 Ls, bet ceturtās un piektās vietas ieguvēji, attiecīgi Giencke&Company – Volker Giencke (Austrija) ar devīzi „AE 877” un SIA „STANDARDSITUATION.Latvija” (Latvija) ar devīzi  „ID 001” saņems pa 5000 Ls.

Četras nedēļas Rātsnama otrajā stāvā būs apskatāmi visu pretendentu darbi.

Konkursa teritorijā pretendentiem bija jāparedz Jaunā Rīgas centra izveide, kurā iekļaujams: Rīgas domes administratīvais komplekss, kurā plānots izvietot 2300 darbiniekus,  Valsts institūcijām piemērots administratīvo ēku komplekss (izbūvējamās telpu platības Latvijas televīzijai, Finanšu ministrijai, Valsts proves uzraudzības inspekcijai, Valsts kasei, Kultūras ministrijai; plānota arī citu ministriju un valsts iestāžu izvietošanas iespēja teritorijā), publiskās autonovietnes,  satiksmes mezgls, jaunā dzelzceļa stacija „Torņakalns”, saglabājamie dzelzceļa sliežu ceļi uz Dzelzceļa vēstures muzeju, perspektīvais ielu tīkls,  papildus izmantošana, kas nodrošina vienmērīgu konkursa teritorijas izmantošanu diennakts garumā (piemēram, kafejnīca, viesnīca, konferenču centrs u.tml.), dzīvojamā funkcija līdz 30% no kopējās konkursa teritorijā paredzētās stāvu platības, laba un ērta gājēju sasaiste ar plānoto Rīgas autoostu Vienības gatvē, velonovietņu izvietošanu pie sabiedriski nozīmīgām iestādēm, publiski pieejamas un labiekārtotas Mārupītes krastmalas, publiski pieejams skvērs vai laukums ar apstādījumiem.

RD Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību nodaļa
marija.abeltina@riga.lv
dace.kirke@riga.lv
t. 7012916, 7037924

0 Patīk
1124 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts