Jaunos pilsētniekus uztrauc apkaimju labiekārtošanas un  sakopšanas jautājumi

Ir noslēdzies projekts „E-demokrātijas semināri” Rīgas vidusskolniekiem. Pilsētas attīstības departaments ir gandarīts par jauno pilsētnieku aktīvo iesaisti un izpratni par Rīgas attīstībai svarīgiem jautājumiem. No 2011.gada 29.marta līdz 14.apīlim četru Rīgas skolu jaunieši ir identificējuši sev aktuālās problēmas un meklējuši risinājumus, saņemot ieteikumus arī no dažādām Rīgas domes institūcijām.

Jaunieši izstrādāja projektus gan par skolas ikdienas uzlabošanu, piemēram, ieviešot skapīšus personīgām lietām un atverot kancelejas preču veikaliņu, gan par visas pilsētas attīstības jautājumiem: apkaimju labiekārtošana un sakopšana, kā arī gājēju ielas izveide un gaisa kvalitātes uzlabošana Rīgā.

Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Uldis Jansons:  „Šodienas skolnieki ir tie, kuri vistuvākajā laikā kļūs par ekonomiski aktīviem pilsētniekiem, tādēļ, domājot par Rīgas nākotni, tieši viņu iesaiste un viedoklis ir svarīgs. Pilsētas attīstības departaments izsaka atzinību e-demokrātijas semināru organizatoriem un cer, ka jaunieši ar vien vairāk piedalīsies sabiedriskajās apriešanās par pilsētai svarīgiem jautājumiem.”

Pilsētas attīstības departamenta Ekonomikas pārvaldes vadītāja vietnieks Guntars Ruskuls: „Pilsētas attīstības departaments vada Rīgas apkaimju projektu, kas vērsts uz rīdzinieku pilsoniskās aktivitātes paaugstināšanu. Skolēnu izstrādātie projekti, mūsuprāt,  var palīdzēt jauniešiem izaugt par īstiem pilsētniekiem un savas apkaimes lokālpatriotiem. Piemēram, jaunieši no 37. un 45. vidusskolas Teikas un Čiekurkalna apkaimēs labprāt iekārtotu spēļu un rotaļu laukumus, izstrādātu soliņu atjaunošanas projektu un realizētu sakopšanas talkas kampaņas.”

Projektu „E-demokrātijas semināri” īstenoja Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS, sadarbībā ar starptautisku Izglītības politikas centru tīklu (Network of Education Policy Centers) ar mērķi veicināt vairāku skolu skolēnu sadarbību sev aktuālo problēmu risināšanā, izmantojot 21.gadsimta prasmes – e-demokrātijas rīkus, tādējādi kļūstot par aktīviem iedzīvotājiem. Semināru laikā vidusskolas skolēniem bija iespēja saprast, kādi interneta rīki ir pieejami un kā tie izmantojami, lai risinātu sev svarīgus jautājumus, piemēram, jauniešiem aktuālās rajona problēmas. Uz skolēnu projektu prezentācijām tika aicināti speciālisti no dažādām Rīgas pašvaldības iestādēm, kas iedrošināja skolēnus arī turpmāk būt aktīviem iedzīvotājiem, bet tajā pašā laikā pastāstīja, kur un kādā veidā notiek pārmaiņas.

Projekta mājas lapa –  www.darbojos.wikispaces.com un twitter konts: @darbojos.
Rīgas apkaimju projekts – www.apkaimes.lv .
Pilsētas attīstības departamenta interneta mājas lapā www.rdpad.lv , twitter konts: @rdpad.

RD Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību vadītāja Marija Ābeltiņa

0 Patīk
1213 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts