Par būvniecības procesiem Rīgas pilsētā martā un aprīlī

Šā gada martā un aprīlī Rīgas pilsētas būvvaldē ir saskaņoti un akceptēti 656 būvprojekti, kas paredz jaunas būvniecības uzsākšanu, rekonstrukcijas, renovācijas un inženiertehnisko darbu veikšanu. Rīgas pilsētas būvvaldē martā un aprīlī ir izsniegtas 280 būvatļaujas. Savukārt, ekspluatācijā pieņemto objektu skaits šī gada martā un aprīlī ir 140. Izstrādē šobrīd atrodas 32 detālplānojumi.

Martā un aprīlī Rīgas pilsētas būvvaldē saskaņoti un akceptēti 656 būvprojekti. Lielākais saskaņoto un akceptēto būvprojektu un inženiertehnisko projektu skaits ir bijis Latgales priekšpilsētā – 143 projekti, Zemgales priekšpilsētā – 138, Ziemeļu rajonā – 124, Vidzemes priekšpilsētā – 116, Kurzemes rajonā – 81, Centra rajonā 54 būvprojekti un inženierkomunikāciju projekti.

Lielākie Rīgas pilsētas būvvaldē saskaņotie un akceptētie būvprojekti marta un aprīļa  mēnešos: Tirdzniecības spīķeris starp Gogoļa, Nēģu un Pūpolu ielu, biroju un noliktavu komplekss Maskavas ielā  448 F, divas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas ar īres un sociālajiem dzīvokļiem Ilūkstes ielā 52  k-1 un k-2, daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Sniega ielā 5/7, Stirnu ielā 57, Pīļu ielā, Rēzeknes ielā un Čiekurkalna 7.šķērslīnijā 1, daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju komplekss Ūdens ielā 11/23.

Skiču stadijā saskaņotie projekti: daudzfunkcionāla biroja ēka Strautu ielā un Ulbrokas ielā, SMP Farmācijas uzņēmuma ēka Ulbrokas ielā, veikalu un biroju ēkas jaunbūve Rēzeknes ielā 1, veikala jaunbūve Platā ielā, daudzstāvu daudzdzīvokļu  dzīvojamā  māja Mārcienas ielā, mazstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju komplekss ar pazemes autostavvietu Kokneses prospektā 1a un vairāki citi projekti.

Rīgas pilsētas būvvalde martā un aprīlī izsniegusi 280 būvatļaujas: Ziemeļu rajonā – 53, Zemgales priekšpilsētā – 32, Latgales priekšpilsētā – 29, Vidzemes priekšpilsētā – 18, Kurzemes rajonā – 17, Centra rajonā – 7. Inženierbūvju ierīkošanai ir izsniegtas 124 būvatļaujas.

Martā un aprīlī Rīgas pilsētā ekspluatācijā pieņemti 140 būvobjekti. Lielākais ekspluatācijā pieņemto objektu skaits bijis Vidzemes priekšpilsētā – 37, savukārt Ziemeļu rajonā – 28, Latgales priekšpilsētā – 22, Kurzemes rajonā – 19, Centra rajonā – 18 un Zemgales priekšpilsētā – 16 būvobjekti. Ekspluatācijā pieņemti tādi objekti kā bankas ēkas jaunbūves 1.kārta Vesetas ielā 7, keramzītbetona produkcijas rūpnīcas 1. kārta Daugavgrīvas šosejā 6, noliktavas ēka ar tirdzniecības telpām Ganību dambī 25 e, daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Ulbrokas ielā 12 k-2, Jūrmalas gatvē 100, D.Brantkalna ielā 17 k-1, dzīvojamā ar saimniecības ēku Čiekurkalna 2.līnijā 53, dzīvojamās mājas Traleru ielā un Vižņu ielā un vairāki citi objekti.

Rīgas pilsētas būvvaldē marta un aprīļa mēnešos saņemtas 403 apliecinājuma kartes vienkāršotās renovācijas/rekonstrukcijas darbu veikšanai, no tām 272 iesniegumi saņemti no privātpersonām, bet 131 – no juridiskām personām.

Izstrādē atrodas 32 detālplānojumi, t.sk. Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Akustiskās koncertzāles, un tām pieguļošo teritoriju, detālplānojuma 1.redakcija,  detālplānojums teritorijai starp Pērnavas ielu, Strenču ielu un dzelzceļa loku, Mangaļsalas  detālplānojums u.c.

Pēc šobrīd esošās informācijas par būvniecības noteikumu neievērošanu, tas ir, patvaļīgas būvniecības uzsākšanu un atkāpēm no saskaņotajiem projektiem, marta un aprīļa mēnešos tika sastādīti 57 administratīvie protokoli. Administratīvā komisija piemērojusi naudas sodus no Ls 50 līdz Ls 4 500. Kopējais pieprasītais soda naudas apjoms par izdarītajiem pārkāpumiem ir 43 800 lati.

RD Pilsētas attīstības departamenta
Sabiedrisko attiecību nodaļa,

0 Patīk
1192 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts