Par būvniecību Rīgas pilsētā janvārī un februārī

2007.gada pirmajos mēnešos – janvārī un februārī – , Rīgas pilsētas būvvaldē kopumā ir saskaņoti un akceptēti 585 būvprojekti, kas paredz jaunas būvniecības uzsākšanu, rekonstrukcijas, renovācijas un inženiertehnisko darbu veikšanu, kā arī saņemta 461 apliecinājuma karte vienkāršotas renovācijas/rekonstrukcijas darbu veikšanai.

Rīgas pilsētas būvinspekcija minētajā laika posmā ir izsniegusi 233 būvatļaujas un ekspluatācijā pieņēmusi 227 objektus.

Janvārī un februārī Rīgas pilsētas būvvaldē saskaņoti un akceptēti 585 būvprojekti. Lielākais saskaņoto un akceptēto būvprojektu un inženiertehnisko projektu skaits gada pirmajos mēnešos ir bijis Zemgales priekšpilsētā – 128 projekti. Latgales priekšpilsētā saskaņoti 119 projekti, Vidzemes priekšpilsētā – 111, Ziemeļu rajonā – 101, Kurzemes rajonā – 83, Vecrīgā – 1 projekts, Centra rajonā 42 būvprojekti un inženierkomunikāciju projekti.

Lielākie Būvvaldē saskaņotie un akceptētie būvprojekti janvāra un februāra mēnešos: daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Dārza ielā 32, daudzdzīvokļu nama rekonstrukcija Tērbatas ielā 97, daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Alauksta ielā 12, kultūras centrs Marijas ielā 21, biznesa un tirdzniecības komplekss Duntes ielā, Rīgas Doma Kora skolas sporta halles piebūve Kalnciema ielā 10/12, daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas renovācija Maskavas ielā 73, daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka E.Melngaiļa ielā 2, daudzstāvu daudzdzīvokļu nama jaunbūve Miera ielā 55/57, mazstāvu daudzdzīvokļu ēku komplekss Beberbeķu ielā 9, Rīgas Sv.Pāvila Evaņģēliski luteriskās baznīcas fasādes apgaismojuma projekts J.Asara ielā 15.

Skiču stadijā saskaņotie projekti: Rīgas Starptautiskā rezerves autoosta Vienības gatvē 6, kvartāla starp Skanstes ielu, Jāņa Daliņa ielu, Jāņa Dikmaņa ielu un Grostonas ielu attīstības projekts, ūdens slēpošanas sporta un atpūtas komplekss Mūkusalas ielā, triju daudzstāvu daudzdzīvokļu māju jaunbūve A.Deglava ielā, četru dvīņu māju un četru dzīvojamo māju komplekss Jaunciema gatvē, Austrumu maģistrāle posmā Gaujas iela – Meža prospekts, daudzstāvu dzīvojamā māja Dž.Dudajeva ielā, daudzdzīvokļu ēka Lubānas ielā, daudzstāvu daudzdzīvokļu un biroju ēka Jūrmalas gatvē 71, dzīvojamā un tirdzniecības ēka Kalēju ielā 64/66, dzīvojamo ēku komplekss Balasta dambī 11, daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka Pļavas ielā, daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas un biroja ēka Ropažu ielā 1, daudzfunkcionāla ēka Sporta ielā, daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka Vāveres ielā 1, biroja un pakalpojumu ēka Mūkusalas ielā 80 u.c. projekti.

Rīgas pilsētas būvvaldē janvāra un februāra mēnešos saņemta 461 apliecinājuma karte vienkāršotas renovācijas/rekonstrukcijas darbu veikšanai, tai skaitā 386 iesniegumi saņemti no privātpersonām un 75 – no juridiskām personām.

Rīgas pilsētas būvinspekcija janvārī un februārī izsniegusi 233 būvatļaujas: Ziemeļu rajonā – 38, Latgales priekšpilsētā – 37, Vidzemes priekšpilsētā – 28, Zemgales priekšpilsētā – 25, Centra rajonā – 8, Kurzemes rajonā – 15. Inženierbūvju ierīkošanai ir izsniegtas 82 būvatļaujas.

Janvārī un februārī Rīgas pilsētā ekspluatācijā pieņemti 227 būvobjekti. Lielākais ekspluatācijā pieņemto objektu skaits bijis Vidzemes priekšpilsētā – 60, Latgales priekšpilsētā – 31, Zemgales priekšpilsētā – 26, Kurzemes rajonā – 19, Ziemeļu rajonā – 15 un Centra rajonā 11 būvobjektus. No ekspluatācijā pieņemtajiem objektiem 65 ir inženiertīkli. Gada pirmajos mēnešos ekspluatācijā pieņemti: daudzstāvu daudzdzīvokļu nami Upeņu ielā 15 un 17, Upeņu ielas rekonstrukcija, veikala un bistro ēkas jaunbūve Dzelzavas ielā 62, veikals ar biroja telpām Ieriķu ielā 2a, automātiskās degvielas uzpildes stacijas Biķernieku ielā 120c un Valgales ielā 1, Reģionālais sporta centrs Sarkandaugavas ielā 22/24, divi atklātie tenisa korti Kalnciema ielā 207, kā arī citi būvobjekti.

Pēc šobrīd esošās informācijas par būvniecības noteikumu neievērošanu, t.i., patvaļīgas būvniecības uzsākšanu un atkāpēm no saskaņotajiem projektiem janvāra un februāra mēnešos tika sastādīti 37 administratīvie protokoli, administratīvā komisija uzlikusi naudas sodus no Ls 50 līdz Ls 4000.

Lielākais naudas sods – Ls 4000 – uzlikts par patvaļīgu daudzdzīvokļu rindu māju ekspluatāciju Ūbeles ielā 2. Tikpat liels naudas sods uzlikts par patvaļīgu būvniecību bez būvprojekta un būvatļaujas, kā arī par patvaļīgu telpu ekspluatāciju Dārziņu 21. līnijā 24.

Naudas sods Ls 2500 apmērā uzlikts par patvaļīgu telpu pārbūvēšanu bez būvprojekta un būvatļaujas Brīvības ielā 142.

Naudas sods Ls 2000 apmērā uzlikts par patvaļīgu rekonstrukcijas darbu veikšanu bez būvprojekta un būvatļaujas Kandavas ielā 8b. Tikpat liels naudas sods uzlikts par būvdarbu veikšanu bez būvatļaujas un būvprojekta Duntes ielā 11.

Naudas sods Ls 1000 apmērā uzlikts par patvaļīgu rekonstrukcijas darbu veikšanu bez būvprojekta un būvatļaujas Biķernieku ielā 121 h.

Sabiedrisko attiecību nodaļa,
Tālrunis: 67012916; 67037924
marija.abeltina@riga.lv
dace.kirke@riga.lv

0 Patīk
1309 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts