Pieminekļu padome atbalsta ieceri veidot pieminekli Vijai Artmanei Pārdaugavā

Rīgas domes Pieminekļu padome šodien akceptēja ierosinājumu par pieminekļa izvietošanu Vijai Artmanei Pārdaugavā, Talsu un Bāriņu ielas krustojumā, iepretī  Eduarda Smiļģa muzejam.

Šādu priekšlikumu izteikuši izcilās aktrises piederīgie. Rīgas pilsētas arhitektam uzdots izstrādāt atbilstošus nosacījumus teritorijas sakārtošanai, ņemot vērā iespēju, ka šajā vietā nākotnē varētu tikt novietotas piemiņas zīmes arī citiem ievērojamiem  skatuves māksliniekiem.

Pieminekļu padome akceptēja arī ieceri izvietot pieminekli baleta māksliniekam Mārim Liepam  promenādē starp kanālmalu un Operu. Finansēt pieminekļa izgatavošanu un uzstādīšanu apņēmies Ināras un Borisa Teterevu fonds. Iecerēts, ka piemineklis tiks atklāts nākošgad.

Ar balsu vairākumu tika atbalstīta  iecere Centrāltirgū , ejā starp piena un gaļas paviljoniem izvietot vides objektu – Teodora Zaļkalna veidotās cūkas skulptūras  palielinātu atveidu.

Pieminekļu padome lēma arī par vairāku ielu nosaukumu piešķiršanu. Atbalstīts priekšlikums piešķirt Jura Podnieka vārdu ielai, ko nākotnē iecerēts izbūvēt Šmerļa rajonā.

Atbalstīts priekšlikums par Roberta Feldmaņa vārda piešķiršanu Annas Sakses ielas posmam, kas atrodas otrpus Ezermalas ielai, Ķīšereza pusē.

Lemjot par Rīgas Grebenščikova vecticībnieku  draudzes priekšlikumu pārdēvēt Mazo Krasta ielu Fjodora Samanska vārdā, Pieminekļu padomes locekļi ieteica F.Samanska vārdu iemūžināt citādā veidā.

Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs, Pieminekļu padomes loceklis Sergejs Dolgopolovs pauž viedokli, ka Rīgas domei jāturpina dialogs ar Grebenščikova draudzes pārstāvjiem par  Fjodora Samanska vārda iemūžināšanu kādas Rīgas ielas nosaukumā, un viņš oficiāli ir lūdzis šo jautājumu Pieminekļu padomes darba kārtībā iekļaut atkārtoti.

Jāpiebilst, ka lemjot par personu vārdu iemūžināšanu ielu nosaukumos Pieminekļu padomes lēmumiem ir rekomendējošs raksturs.  Pēc Vietvārdu un pilsētvides nosaukumu komisijas atzinuma šādus jautājumus izskata Pilsētas attīstības komitejā, bet galīgo lēmumu pieņem Rīgas domes sēdē.

Sagatavoja L.Ivāna
Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

0 Patīk
1431 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts