Šodien notiks diskusija par Skanstes apkaimes attīstību

Šodien, 10.novembrī plkst.17.00 Rīgas domes sēžu zālē, Rātslaukumā 1 rīdzinieki un citi interesenti aicināti uz semināru par Skanstes apkaimes attīstības iespējām. Diskusiju varēs vērot arī tiešraidē portālā www.riga.lv. Tiešā saite – http://bit.ly/uj1UA6 Prezentācija 1, Prezentācija 2

Semināra laikā paredzēts prezentēt trīs iespējamos Skanstes apkaimes attīstības scenārijus – maksimālo, mēreno un rūkošo, atkarībā no prognozējamās ekonomiskās situācijas galvaspilsētā. Scenāriji radušies uz apkaimes kultūrvēsturiskās, dabas un ainavas analīzes pamata, kā arī izvērtējot iepriekšējo gadu attīstības procesu rezultātus. Semināra dalībniekiem būs iespēja izteikt savus priekšlikumus un piedalīties diskusijā.

Paredzēts, ka līdz šī gada beigām tiks izstrādāta telpiskā koncepcija un Skanstes apkaimes lokālplānojums – teritorijā starp Pulkveža Brieža ielu, Ganību dambi, dzelzceļa trasi, Duntes ielu, Skanstes ielu, Vesetas ielu un tās turpinājumu, Emiļa Melngaiļa ielu, Hanzas ielu. Šajā procesā tiek iesaistīti dažādi speciālisti un iedzīvotāji.

Tiks izstrādātas teritorijas izmantošanas un apbūves veidošanas vadlīnijas, pieļaujamās apbūves raksturojums, definēti ēku izvietojuma principi un iespējamās to funkcijas, noformulēti transporta kustības un auto novietošanas principi, izvērtēta plānotās apbūves ietekme uz publisko ārtelpu, pagalmu vides kvalitāti un apstādījumu veidošanas iespējām, tiks izvērtēta tirdzniecības ielu izveidošanas nepieciešamība, kā arī tiks risināti citi ar Skanstes apkaimes attīstību saistītie jautājumi.

Papildu informāciju par attīstāmo teritoriju skatīt mājas lapā www.apkaimes.lv, kā arī, sūtot jautājumus uz – skanstes@nams.arch.lv.

Skanstes apkaimes telpisko koncepciju izstrādā Plānošanas birojs „Grupa 93”, savukārt lokālplānojumu – Arhitektu birojs „NAMS”, pasūtītāji – Rīgas pilsētas arhitekta birojs un Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.

 

0 Patīk
1256 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts