Iedzīvotāji no Teikas, Iļģuciema, Torņakalna, Ķengaraga, Mežaparka, Trīsciema un citām apkaimēm Rīgā, kā arī pašvaldības un dažādu radošo nozaru speciālisti šodien un rīt dalīsies ar idejām par savu apkaimju attīstību. Viedokļu apmaiņa notiks Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta rīkotā Rīgas apkaimju foruma ietvaros. Foruma mērķis ir veicināt sadarbību, lai Rīgas apkaimēs veidotos sabiedriski aktīvas iedzīvotāju kopienas, kurām nebūtu vienaldzīga savas apkaimes attīstība.

Rīgas apkaimju forums norisināsies 2. un 3.novembrī no plkst. 18:00 līdz 21:00 ¼ Satori Birojnīcas telpās Berga Bazārā.

Šodien foruma dalībniekiem būs iespēja radošā prezentācijas sesijā iepazīties ar pēdējā gadā īstenotiem apkaimju projektiem un to veidotāju pieredzi. Pieteiktās 12 prezentācijas. Piemēram, Kārlis Dambrāns un Liena Muraškina no Torņakalna pastāstīs kā izdevies mainīt jaunas ielas projektu, lai no nojaukšanas paglābtu vairāk kā 10 dzīvojamās mājas Torņakalnā, Gunita Kuļikovska, Jauno arhitektu kustības vadītāja – par iedzīvotāju un radošo nozaru profesionāļu sadarbību pilsētas telpas veidošanā Lielās Talkas pagalmu projektā un Pils laukuma pusdienošanā, Aldis Apšenieks no projekta “Radi Rīgu” – par atpūtas un sporta parka izveides projektu Bolderājā.

Savukārt, rīt, 3.novembrī notiks apkaimju projektu attīstīšanas sesija „iniciatīvuTALKA“, kurā dalībnieki varēs iegūt kontaktus, resursus un zināšanas apkaimju iniciatīvu īstenošanai, kā arī notiks projektu konsultāciju sesijas, kurās eksperti sniegs apkaimju projektu īstenošanai noderīgu informāciju un atbildēs uz interesējošajiem jautājumiem.

Pilsētas attīstības departamenta Ekonomikas pārvaldes vadītāja vietnieks Guntars Ruskuls: „Daudzi nemaz nezina cik daudz labas lietas notiek saistībā ar apkaimju kopienu aktivizēšanos. Notiek pasākumi, talkas, akcijas, izpētes darbi un citas aktivitātes, kas liecina par to, ka rīdzinieki jūtas piederīgi šai pilsētai. Šī foruma pamatpostulāts ir dalīties – dalīties ar pieredzi, zināšanām un idejām, lai mūs visus iedvesmotu arvien jauniem darbiem apkaimju kopienu stiprināšanā.”

IdejuTALKU sabiedrisko projektu vadītājs Mārcis Rubenis: „Apkaimju forums veidots, lai saskarsmes punktus un iespēja vienam otru papildināt atrastu pēc iespējas vairāk savās apkaimēs ieinteresētu iedzīvotāju, pieredzējušu pilsētvides aktīvistu un pilsētas pārstāvju. Tas būs viegls un aizraujošs, reizē arī ļoti praktisks pasākums. Jo ar ko gan citu sāk īstenoties lielas vai mazas iniciatīvas, ja ne ar īsto cilvēku satikšanos?”

Apkaimju projekts pēc Pilsētas attīstības departamenta iniciatīvas tiek izstrādāts no 2007.gada. Ar mērķi veicināt Pilsētas sabalansētu un līdzsvarotu attīstību katrā no Rīgas 58 apkaimēm: Bolderājā, Purvciemā, Āgenskalnā, Dzirciemā u.c. Viens no projekta uzdevumiem ir veidot publisko diskusiju par mikrorajonu jeb apkaimju attīstības iespējām, rīdzinieku piederības sajūtas veicināšanu noteiktai pilsētas teritorijai, par iedzīvotāju līdzdalības un iesaisties sekmēšanu pilsētplānošanas procesos, darbojoties apkaimju līmenī, kā arī pašvaldības un nevalstisko organizāciju apkaimju stiprināšanas procesā. 2008. gada novembrī notika pirmais Rīgas apkaimju forums, kurā piedalījās vairāk kā 90 aktīvi rīdzinieki. Vairāk par apkaimju projektu – www.apkaimes.lv.

 

0 Patīk
1304 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts