Informēs par ekspozīcijas Āfrikas savanna Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā būvniecības ieceri un nākotnes vīziju

Trešdien, 2016. gada 28. decembrī, plkst. 11.30 Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā (Rīgā, Meža prospekta 1) Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, piedaloties Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta un iesaistīto organizāciju pārstāvjiem, informēs par projekta Āfrikas savanna tālāko attīstību.

Projekts par ekspozīciju Āfrikas savanna tikai aizsākts jau 2007. gadā, tolaik izbūvējot Žirafes māju un 2015. gadā par Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda līdzekļiem izstrādājot ekspozīcijas būvprojektu.

 Āfrikas savanna Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā paredz izveidot kopīgu mājvietu, kur žirafes, zebras, surikāti, huzārpērtiķi, degunragputni un citi savannas dzīvnieki dzīvos pēc iespējas dabiskākā vidē un ļaus apmeklētājiem ielūkoties savas dzīves ainās. Šis projekts paredz izveidot jaunu savannas dzīvnieku ekspozīciju 3000 m2 lielā laukumā pie jau esošās žirafu mājas.

Ceļojums pa savannu jaunizbūvētajā ekspozīcijā sāksies pie Āfrikas zirgiem – zebrām, kurām vienīgajām no visas zirgu ģints pārstāvjiem ir melni balts, strīpots krāsojums, pie tam katram dzīvniekam tas ir unikāls. Tām vienā pusē kaimiņos iekārtosies Āfrikas putni – degunragputni. Virzoties uz priekšu pa apmeklētāju taku, pavērsies brīnišķīgs skats uz apmeklētāju iemīļotajiem savannas dzīvniekiem Rotšilda žirafēm, bet dodoties tālāk varēs nokļūt pērtiķu salā, kur rosīsies huzārpērtiķi un, iepsējams, arī citi savannā sastopamie primāti.

Projekts par ekspozīciju Āfrikas savanna sastāv no Rotšilda žirafu mītnes, kuras būvniecība norisinājās no 2005. līdz 2007. gadam; turpmākā projekta gaitā plānots būvēt:

  1. Zebru un surikātu mītnes;
  2. Huzārpērtiķu mītne un ūdens baseins ar salu;
  3. Degunragputnu mītnes.
0 Patīk
1769 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts