Lai saglabātu dabas daudzveidību, kopā ar skolēniem izgatavotas savvaļas bišu mājas
Lai sniegtu iespēju skolēniem parūpēties par savvaļas apputeksnētāju daudzveidību, projekta urbanLIFEcircles ietvaros 16.aprīlī kopā ar vides izglītības projektu “Bišu draugs” Rīgas Ostvalda vidusskolas skolēni izgatavoja desmit savvaļas bišu mājas.
Bišu mājas paredzēts uzstādīt projekta urbanLIFEcircles teritorijās, Lucavsalā un Janciemā. Projekta mērķis ir veicināt bioloģisko daudzveidību pilsētas vidē, tostarp izglītojot sabiedrību par iespēju pašiem rīkoties un iesaistīties bioloģisko daudzveidību veicinošās aktivitātēs. Bišu māju izgatavošanā kopumā piedalījās 49 cilvēki, lielākā daļa 7.-11. klašu skolēni no Rīgas Ostvalda vidusskolas. Tāpat pasākumā piedalījās arī “Bišu draugs” projekta vadītājs Jānis Kronbergs, projekta sabiedrības iesaistes un dārzkopības eksperte no Rīgas pašvaldības Keita Barisa un Rīgas Ostvalda vidusskolas pasniedzēja Olga Nastiņa. Kā atzina paši skolēni – pasākuma laikā viņi uzzinājuši daudz vairāk par dažādām bišu sugām, nekā bija iepriekš zinājuši.
Pasākums tapis projekta “Adaptīva sabiedrībā balstīta bioloģiskās daudzveidības pārvaldība pilsētu teritorijās, lai uzlabotu ekosistēmu savienojamību un veselību” (urbanLIFEcircles) un “Kukaiņu māju veidošana” Erasmus+ projekta “Digitālās tehnoloģijas – zaļākai nākotnei” ietvaros. Papildus semināram Latvijas Biškopības biedrības pārstāvis Jānis Kronbergs arī mācīja skolēnus par biškopības pozitīvajām ietekmēm uz sabiedrību un veselību, izstāstot par medus uztura īpatnību, kā arī novadot tiem medus degustāciju.
Projekta urbanLIFEcircles laikā tiks rīkoti arī citi brīvi pieejami izglītojoši pasākumi, semināri un darbnīcas par bioloģisko daudzveidību veicinošām aktivitātēm, kā arī talkas, kurās varēs piedalīties ikviens! Meklē, kā iesaistīties, jaunajā bioloģiskās daudzveidības ceļvedī pašvaldības informatīvajā platformā GEO RĪGA https://shorturl.at/ZE7o5