Aicina apmeklēt konferenci  “Digital Transformation of the Engineering Industries in the Baltic Sea region”

Š.g. 30. novembrī Ķīpsalā, izstādes “Tech Industry 2018” ietvaros norisināsies Latvijas Informātikas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA), Metālapstrādes rūpniecības asociācijas (MASOC) un Rīgas domes organizēta konference “Digital Transformation of the Engineering Industries in the Baltic Sea region, kas veltīta mašīnbūves, metālapstrādes rūpniecības un citu rūpnieciskās ražošanas nozaru transformācijai Baltijas jūras reģiona valstīs.

Konference pulcēs Baltijas valstu mašīnbūves, metālapstrādes rūpniecības un rūpnieciskās ražošanas nozaru uzņēmumu asociāciju pārstāvjus, tehnoloģiju, ražošanas iekārtu un vadības sistēmu ekspertus, lai vienkopus apspriestu esošo situāciju attiecīgajās nozarēs un dalītos savās zināšanās, pieredzes stāstos un kopīgi modelētu iespējamos attīstības scenārijus.

Uzņēmējiem jāstrādā roku rokā, lai apmierinātu patērētāju pieprasījumu pēc pakalpojumiem un izstrādātu aizvien jaunus risinājumus. Tas ir tas, uz ko ir vērsta digitālā transformācija – veicināt uzņēmējdarbību, samazināt izmaksas, radīt pozitīvas pārmaiņas  tehnoloģiskajos procesos un kompetenču modeļos.

Pirmā konferences sesija būs vērsta uz esošās situācijas analīzi rūpnieciskās ražošanas nozaru uzņēmumu, t.sk. mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības, tirgus tendencēm un izaicinājumiem, ar ko iepazīstinās Latvijas mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas (MASOC) vadītājs Toms Grīnfelds, Lietuvas rūpnieciskās ražošanas nozaru uzņēmumu asociācijas (LINPRA) vadītājs Darius Lasionis un Igaunijas rūpnieciskās ražošanas nozaru uzņēmumu federācijas priekšstāve Triin Ploompuu, kā arī Baltkrievijas attiecīgo nozaru eksperti. Somijas organizācijas DIMECC viceprezidente Essi Huttu runās par to, kā veicināt  visaptverošu ražošanas nozaru digitalizāciju.

Otrajā konferences sesijā ražošanas iekārtu ražotāja “SIA Peruza” valdes loceklis Roberts Dlohi izklāstīs “machine learning” (ML) un “computer vision” principu izmantošanu pārtikas ražošanā, kad datori un iekārtas kā mākslīgās inteliģences rīki spēj patstāvīgi mācīties no datiem un rīkoties ar minimālu cilvēkresursu iesaisti. Zviedrijā bāzēta starptautiska uzņēmuma Monitor ERP System AB biznesa attīstības menedžeris Johan Holmsten stāstīs par sistēmām ražošanas procesu optimizācijai.

Jaunākās paaudzes mobilās tehnoloģijas standarts 5G, kā zināms, ietekmēs daudzas nozares, kurām ir nozīmīga loma valstu ekonomikas attīstībā un ražošanas produktivitātes celšanā. Pirmās ieguvējas būs autorūpniecības, veselības, transporta un enerģētikas nozares. Pēc Eiropas Komisijas datiem šajās četrās nozarēs līdz 2025. gadam 5G ieviešana varētu sniegt 113,1 miljardu eiro lielu ieguvumu gadā.

 

Konferences programma pieejam LIKTA mājaslapā. Šajā lapā lūdzam arī reģistrēties konferencei.

Pasākuma laikā notiks fotografēšana. 

 

Kontaktpersona:

Mārtiņš Pakalniņš

Tālrunis: 67181494

e-pasts: martins.pakalnins@riga.lv

 

 

0 Patīk
834 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts