Iepazīstina ar Rīgas mobilitātes vīziju un konceptuālā dizaina skicēm divām teritorijām

Lai iepazīstinātu ar Rīgas mobilitātes vīziju 2050. gadam un diskutētu par konceptuālā dizaina skicēm Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas laukumam un Kristapa-Melnsila ielu krustojumam Āgenskalna apkaimē, 20. augustā Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta (RD PAD) un Gēla arhitektu (Gehl Architects) biroja eksperti rīkoja darbseminārus ar ieinteresēto valsts, pašvaldību un uzņēmēju pārstāvjiem, kā arī starptautiskās dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekta sadarbības memorandu dalībniekiem – apkaimju un citu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem.

Klātesošajiem bija iespēja gan uzzināt vairāk par līdz šim paveikto Rīgas mobilitātes vīzijas radīšanā, gan līdzdarboties un sniegt savu vērtējumu, ierosinājumus un priekšlikumus izstrādātajām konceptuālā dizaina skicēm. Lai arī Gēla arhitektu biroja eksperti darbsemināros piedalījās attālināti, tas netraucēja radošu un produktīvu kopradi un dialogu. Pēc iegūtās informācijas, priekšlikumiem un komentāriem Gēla arhitektu biroja eksperti turpmākajos mēnešos pilnveidos konceptuālos dizainus.

RD PAD ar Gēla arhitektu biroju sadarbojas kopš 2018. gada. Ir izstrādāta Rīgas mobilitātes vīzija 2050. gadam, kas atspoguļo pilsētvidi Rīgā pēc aptuveni 30 gadiem, ja tiks īstenota mērķtiecīga un ilgtspējīga mobilitātes politika. Vīzija balstās uz pieciem pīlāriem, kas piedāvāti īpaši Rīgas situācijai un pilsētas priekšrocībām.

Lai ieviestu vīziju, notiek darbs pie Rīgas transporta sistēmas ilgtspējīgas rīcības programmas izstrādes. Šajā dokumentā tiks noteiktas darbības un aktivitātes, kas jāīsteno, lai sasniegtu ilgtermiņā noteiktos mērķus. No rīcības programmas izriet reālas darbības un projekti. Tāpēc Gēla arhitektu birojs izstrādā konceptdizainus divām pilsētas teritorijām: Centrālās dzelzceļa stacijas laukumam un Kristapa-Melnsila ielu krustojumam. Šī materiāla nolūks ir ar praktisku piemēru demonstrēt, ko nozīmē vīzijā noteikto principu īstenošana pilsētvides projektos,” informēja RD PAD Pilsētvides attīstības pārvaldes vadītāja, direktora vietnieka pilsētvides attīstības jautājumos p.i. Inese Sirmā.

Iecerēts, ka 2024.−2025. gadā tiks pabeigta Rail Baltica starptautiskās dzelzceļa stacijas ēkas būvniecība. Gēla arhitektu biroja ekspertu izstrādātais un ar sabiedrību izdiskutētais konceptuālais dizains Centrālās stacijas laukumam būs nozīmīgs pienesums, lai šī teritorija iekļautos starptautiskajā transporta mezglā.”

1 Patīk
875 Skatīts

Komentēt

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter message.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts