Radošajās darbnīcās plāno Torņakalna apkaimes attīstību


2016.gada 29.septembrī informatīvā sanāksmē pulcējās Mūkusalas ielas un tai piegulošās teritorijas iedzīvotāji, komersanti,  kā arī citi Torņakalna apkaimes attīstībā ieinteresētie.

Izstrādājot jaunu plānošanas un sadarbības pieeju, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments turpmākajos gados plāno pilnveidot pilsētvides plānošanu degradēto teritoriju reģenerācijā. Par pilotteritoriju inovatīvo metožu ieviešanā izvēlēta Torņakalna apkaimes teritorija no Dzelzceļa tilta līdz Bieķensalas ielai un no Mūkusalas ielas līdz Jelgavas ielai.

Lai iepazīstinātu ar Torņakalna apkaimē tuvākajos gados plānotajām aktivitātēm un uzklausītu viedokli par turpmāko sadarbību, klātesošiem tika izklāstīta informācija par Torņakalna multimodālā transporta mezgla projektu, ka arī Mūkusalas ielas krasta promenādes metu konkursa gaitu u.c. Tāpat pasākuma dalībnieki vairāk varēja uzzināt par projekta “Integrēta plānošana un sadarbības modelis degradēto teritoriju revitalizācijai (Baltic Urban Lab)” aktivitātēm, kas tiek realizētas tieši Mūkusalas ielas un tai piegulošo ielu teritorijā.

Pasākuma noslēgumā interesentiem bija iespēja uzzināt par iespēju iesaistīties konkrētās teritorijas attīstības plānošanā u.tml. jautājumus.

Papildus informācija:

Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam projekta  „Integrēta plānošana un sadarbības modelis degradēto teritoriju revitalizācijai (Baltic Urban Lab)” mērķis ir līdz 2018.gada 30.septembrim pilnveidot pilsētvides plānošanu, izstrādājot un testējot jaunu integrētu plānošanas pieeju un sadarbības modeli degradēto teritoriju reģenerācijā, tādejādi palīdzot pilsētām revitalizēt urbānās telpas un pārveidos tās gudrā, ilgtspējīgā teritorijā ar augstu dzīves un darba vides kvalitāti.

Projekta vadošais partneris ir Baltijas Pilsētu Savienība, Ilgtspējīgu pilsētu komisija/Turku (Somija). Pārējie partneri:  Zinātniskais institūts Nordregio (Zviedrija), Turku Universitāte (Somija), Rīgas pilsētas pašvaldība (Latvija), Tallinas pilsētas pašvaldība (Igaunija), Turku pilsētas pašvaldība (Somija), Norčepingas pilsētas pašvaldība (Zviedrija).

0 Patīk
1823 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts