Iepazīsti 58 Rīgas apkaimes, esi daļa no Rīgas!

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments administrē mājaslapu www.apkaimes.lv, kura šomēnes ir ieguvusi jaunu veidolu un jaunas funkcijas. Projekta – apkaimes.lv, mērķis ir nosakot apkaimes, radīt priekšnoteikumus līdzsvarotas sociāli – ekonomiskās un telpiskās politikas ieviešanai Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā.

Viens no galvenajiem iemesliem apkaimju projekta idejai ir centieni uzlabot pilsētas attīstības plānošanu un iedzīvotāju dzīves kvalitāti. Šobrīd vienkopus tiek apkopoti detalizēti dati par katru pilsētas apkaimi – Bolderāju, Bieriņiem, Mežaparku, Purvciemu – kopā par 58 apkaimēm. Šīs apkaimes nav iecerētas, kā administratīvas vienības, bet apkopotā informācija par apkaimēm kalpos kā priekšnoteikums Rīgas pilsētas teritorijas līdzsvarotas attīstības interesēm atbilstošas investīciju politikas izstrādei.

Projekta ietvaros paredzēts veidot publisku diskusiju par Rīgas pilsētas mikrorajonu jeb apkaimju attīstības iespējām, rīdzinieku piederības sajūtas veicināšanu noteiktai pilsētas teritorijai, par iedzīvotāju līdzdalības un iesaisties sekmēšanu pilsētplānošanas procesos, darbojoties apkaimju līmenī, kā arī pašvaldības un nevalstisko organizāciju lomu apkaimju stiprināšanas procesā.

Portālā būs apkopota apjomīgākā informācija par Rīgu teritoriālā griezumā, kuru varēs izmantot savām vajadzībām visdažādākās mērķa grupas – iedzīvotāji, dažādu nozaru speciālisti, investori, nevalstiskās organizācijas, studenti, politiķi u.c.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments apkaimes jēdzienu skaidro kā piemērota lieluma apdzīvotu vidi, kam ir sava apkalpe, identitāte un raksturs, kas izriet no apbūves veida, fiziskajām robežām, ainavas un iedzīvotāju kopības izjūtas.

Laipni aicināti vietnē: www.apkaimes.lv .

1 Patīk
2287 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts